Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Скачати реферат на тему: Поточні конверсійні й форвардні операції

Поточні конверсійні й форвардні операції / сторінка 10

Назва:
Поточні конверсійні й форвардні операції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,67 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
522.500 німецьких марок.
Якщо вірно припущення, що курс спот і форвардний курс рівні, те, розрахувавши прибутковість депозитів у марках і доларах, американська компанія укладе два контракти:
продасть 1 млн. доларів на споті за курсом 1.5000 (див. вище);
укладе одночасно форвардний контракт (угоду аутрайт) на продаж 1.522.500 марок за долари (тобто покупка назад доларів) через 3 місяці на день закінчення депозиту по такому ж курсі 1.5000:
Як ми бачимо, операція по обміні доларів у німецькі марки, інвестуванню в марочний депозит і зворотну конвертацію по такому ж курсі принесли інвесторові додатковий доход в 5 тис. доларів: 1.015.000 USD - 1.010.000 USD = 5.000 USD.
Насправді, якби дотримувалася рівність форвардного курсу й курсу спот, власники доларів ринулися б обмінювати їх на марки й класти на марочні депозити, отчий курс долара США до німецької марки миттєво звалився (або до доларового рівня впали б процентні ставки по депозитах у німецьких марках).
Форвардний курс рівняється курсу спот тільки за умови рівності процентних ставок у валютах на даний період.
Для нашого гіпотетичного приклада 3-місячний форвардний курс долара до марки повинен бути насправді вище курсу спот на деяку величину, що дозволяє нівелювати різницю в процентних ставках при здійсненні зворотної конверсії в майбутньому на умовах форварда.
3.3. Розрахунок форвардного курсу
Форвардний курс аутрайт = курс спот ± форвардні пункти (Forward outright rate) = Spot rate ± Forward points
Форвардні пункти також називають своп-пунктами, форвардною різницею або своп-різницею. Вони являють собою абсолютні пункти даного валютного курсу (в одиницях валюти котирування), на які коректується курс спот при проведенні форвардних операцій, і відображають різницю в процентних ставках за конкретні періоди між валютами, продаваними на міжнародних грошових ринках, — процентний диференціал (interest differential).
У нашому прикладі долар повинен котируватися до марки на умовах форвард із премією (premium), тоді як марка котирувалася йз знижкою (discount).
Існує правило, відповідно до якого:
Валюта з низькою процентною ставкою за певний період котирується на умовах форвард до валюти з високою процентною ставкою за той же період із премією.
Валюта з високою процентною ставкою за певний період котирується на умовах форвард до валюти з низькою процентною ставкою за той же період із знижкою або дисконтом.
Таким чином, форвардний курс розраховують додатком премії або вирахуванням знижки з поточного курсу спот. Форвардні пункти розраховуються в такий спосіб:
Тут процентні ставки по валютах будуть ставитися до періоду (кількості днів), для якого розраховується форвардний курс.
Замість 360 днів, прийнятих для більшості валют як процентна база, для фунта стерлінгів і бельгійського франка необхідно враховувати 365 днів.
Якщо отримані форвардні пункти будуть мати позитивний знак, вони являють собою премію й будуть додаватися до курсу спот; у випадку негативного знака вони будуть знижкою й відніматися з курсу спот.
По даній формулі можна розрахувати середні форвардні пункти для середнього курсу аутрайт (не взяти до уваги сторони bid й offer). Однак, як курс спот, так і курс аутрайт котируються банками у вигляді подвійного котирування. Форвардні пункти також розраховуються як bid й offer.
Наприклад, повертаючись до нашого приклада з американським інвестором, спробуємо розрахувати 3-місячні форвардні пункти bid й опег для курсу долара до марки USD/DEM.
Курс спот долара до німецької марки:
Табл. 15 3-місячні ставки по депозитах у доларах і німецьких марках: |
Bid | Offer (%%)
USD | 3. 875 | 4. 125 | (середня ставка 4%)
DEM | 5. 875 | 6. 125 | (середня ставка 6%)
Котирування форвардних пунктів, наданих банківським дилером, буде виглядати в такий спосіб:
Для знаходження форвардного курсу аутрайт дилер склав форвардні пункти й котирування спот відповідно по сторонах bid спот й + bid форвард й offer спот й + offer форвард.
По стороні bid, точно так само як й у випадку з котируваннями курсу спот, банк, що котирує форвардний курс аутрайт, буде купувати базову валюту (у цьому випадку долари США) проти німецьких марок на умовах поставки в майбутньому;
по стороні offer банк буде продавати базову валюту на умовах форвард.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: Поточні конверсійні й форвардні операції

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок