Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> реферат українською: Поточні конверсійні й форвардні операції

Загрузка...

Поточні конверсійні й форвардні операції / сторінка 5

Назва:
Поточні конверсійні й форвардні операції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,67 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
000 JPY | 99.78
USD/RUR | +4.155. 000.000 RUR | - 1. 000.000 USD | 4155.0
Загальна доларова по | зиция - 3.626. 000 USD
2.4. Арбітражні й клієнтські конверсійні операції
Арбітражні конверсійні операції (валютний арбітраж) пов'язані з відкриттям валютним дилером спекулятивної валютної позиції за рахунок банку з метою одержання прибутку при зміні валютного курсу. Як правило позиції відкриваються в круглих сумах базової валюти (USD, GBP).
Довга позиція (тобто покупка) відкривається, якщо очікується підвищення курсу валюти.
Коротка позиція (тобто продаж) відкривається, якщо очікується зниження курсу валюти.
Наприклад, валютний дилер розраховує на підвищення курсу долара США до німецької марки найближчим часом ( звичайно протягом робочого дня) і купує 1 млн. доларів проти марки за курсом 1.5350, відкриваючи тим самим довгу позицію по доларах США. Відкривши спекулятивну позицію, він піддається ризику несприятливої зміни курсу. Припустимо, що розрахунок був вірний, курс виріс до 1.5410. Дилер закриває довгу позицію шляхом продажу 1 млн. доларів і дістає прибуток:
+ 1.000. 000 USD | - 1. 535.000 DEM
- 1. 000.000 USD | + 1.541. 000 DEM
+ 6.000 DEM
При проведенні арбітражних конверсійних операцій з відкриттям і закриттям позиції в базовій валюті, результат по двох угодах буде виражатися у валюті котирування:
1.000.000 USD x (1.5410 - 1.5350) = 6.000 DEM
З погляду балансу банку ці арбітражні спекулятивні конверсії будуть відбуватися по активних рахунках шляхом зміни сум на коррахунках банку в різних валютах і регулювання збільшення або зниження сум за рахунок прибутків або збитків, тобто власних коштів банку.
На відміну від арбітражних операцій, які припускають відкриття ризикових позицій, ряд конверсійних операцій здійснюється не за рахунок банку, а за рахунок його клієнтів — це клієнтські конверсії. Порядок здійснення клієнтських конів-версій припускає проведення дві конверсії - внутрішньої й зовнішньої.
Припустимо, клієнтові банку для здійснення платежу необхідно купити 1 млн. німецьких марок за долари, у яких він тримає свій валютний рахунок. Клієнт звертається в банк із проханням конвертувати його долари в 1 млн. німецьких марок. Банк здійснює йому внутрішню конверсію, тобто продає марки шляхом проведення внутрішніх бухгалтерських проводок, і, якщо на банківському коррахунку НОСТРО є марки, він може здійснити платіж з доручення клієнта. Однак це буде означати відкриття банком валютної позиції, що повинна бути закрита. Якщо, припустимо, у банку на коррахунку НОСТРО німецьких марок ні, проблема відкритої позиції вирішується автоматично - вона закривається шляхом покупки банком 1 млн. марок на міжбанківському ринку за долари й зарахування їх на рахунок НОСТРО.
Звичайно внутрішні клієнтські конверсії й регулюючі їхні зовнішні конверсії здійснюються на одну дату валютування.
З погляду балансу банку внутрішні клієнтські конверсії проводяться по пасивних рахунках банку, що тоді як закривають їхні зовнішні конверсії проводяться по активних рахунках (по рахунках НОСТРО).
Часто складається така ситуація, коли клієнти запитують банк здійснити протилежні конверсії між двома валютами (наприклад, одні клієнти купують долари за рублі для виконання імпортних контрактів, інші клієнти продають доларовий експортний виторг у рахунок обов'язкового продажу). При цьому банк відкриває позицію по конверсіях з одними клієнтами, закриваючи її за рахунок протилежної конверсії з іншими клієнтами, тобто проводячи взаємозалік протилежних сум. З погляду балансу дані конверсії проводяться по пасивних рахунках (доларів і карбованцевим) і регулюються по рахунках НОСТРО тільки на суму перевищення сум однієї з валют після здійснення взаємозаліку.
2.5. Крос-курси
Крос-курс (cross-rates) — це курс обміну між двома валютами за винятком долара США. До числа найбільш активних ринків конверсійних операцій по крос-курсам ставляться: німецька марка до японської ієни DEM/JPY, фунт стерлінгів до німецької марки GBP/DEM, німецька марка до швейцарського франка DEM/CHF, німецька марка до французького франка DEM/FRF й ін.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: Поточні конверсійні й форвардні операції

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок