Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Світовий фінансовий ринок

Світовий фінансовий ринок

Назва:
Світовий фінансовий ринок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,83 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Світовий фінансовий ринок
План
1. Валютний ринок і валютні операції
2. Ринок міжнародних інвестицій (капіталів)
3. Міжнародна банківська справа
Світовий фінансовий ринок — це складова частина інфраструктури світової фінансово-валютної системи, яка забезпечує територіальне (місце, віртуальне місце), часове і функціональне здійснення трансакцій суб'єктів міжнародної економіки, встановлення рівноважної ціни за відповідних обсягів купівлі-продажу фінансових активів, інструментів, технологій, а також надання фінансових послуг, необхідних для здійснення міжнародної господарської та фінансової діяльності
Світовий фінансовий ринок з інституційного погляду є сукупністю банків, спеціалізованих фінансово-кредитних установ, фондових бірж, через які здійснюється рух світових фінансових потоків та які є посередниками перерозподілу фінансових активів між кредиторами і позичальниками, їх продавцями та покупцями.
Об'єктивною основою розвитку світового фінансового ринку є закономірності кругообігу функціонуючого капіталу. У деяких місцях виникає надмірна пропозиція тимчасово вільних капіталів, в інших постійно виникає попит на них. Бездіяльність капіталу суперечить його природі та законам ринкової економіки. Світовий фінансовий ринок вирішує цю суперечність на рівні глобальної економіки. Світовий фінансовий ринок на сучасному етапі має такі особливості:
- спрощений доступ до довгострокового кредитування для більшості позичальників;
- менші витрати на проведення операції;
- менш жорсткі вимоги до розкриття інформації;
- більший рівень участі суб'єктів на ринках боргових пінних паперів через їх меншу ризиковість тощо.
В структурі світового фінансового ринку можна виділити такі найважливіші сегменти:
- міжнародний валютний ринок;
- міжнародний ринок інвестицій (капіталів);
- міжнародний ринок банківських кредитів.
Валютний ринок і валютні операції
Неодмінною складовою світового фінансового ринку є світовий валютний ринок. Міжнародні валютні ринки, які є складовими світового валютного ринку, у сучасному розумінні сформувалися в XIX столітті. На сьогодні система валютних ринків працює цілодобово та постійно розширюється територіально. Наприкінці 90-х років минулого століття щоденний обіг валютних ринків становив близько 3 трлн доларів США.
Інфраструктуру міжнародних валютних ринків формують сукупність офіційних центрів, де здійснюється купівля-продаж одних іноземних валют за інші за курсом, що складається на базі политу та пропозиції, а також розгалужена мережа сучасних телекомунікаційних комп'ютерних засобів зв'язку, що об'єднують національні та іноземні банки й брокерські фірми в світовому масштабі.
Характерними особливостями світового валютного ринку на сучасному етапі є:
- посилення інтернаціоналізації внаслідок розширення міжнародних господарських зв'язків та глобалізації світової економіки;
- широке використання телекомунікаційних комп'ютерних систем зв'язку;
- здійснення операцій протягом доби безперервно в усіх частинах світу;
- уніфікація техніки валютних операцій;
- суттєве перевищення обсягу спекулятивних та арбітражних валютних операцій над комерційними, тобто такими, які забезпечують потреби реальної економіки. Останнє є чинником кризової дестабілізації світової фінансово-валютної системи загалом.
На сьогодні через фінансові інструменти валютних ринків здійснюються міжнародні розрахунки, страхування валютних ризиків, диверсифікація валютних резервів, регулювання валютних курсів, спекулятивні операції та державне регулювання економіки.
На рівні світової фінансово-валютної системи валютні ринки виконують три основні функції:
обслуговування міжнародного обороту товарів, послуг і капіталу; - формування валютного курсу під впливом попиту та пропозиції;
надання механізмів для захисту від валютних ризиків, руху спекулятивних капіталів,
а також інструментів для цілей грошово-кредитної політики центральних банків.
Основними учасниками валютного ринку є банки-дилери й інші банки, експортери, імпортери, транснаціональні компанії, фінансові установи, інвестори й урядові агентства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Світовий фінансовий ринок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок