Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Формування бюджету капітальних вкладень та його оптимізація

Формування бюджету капітальних вкладень та його оптимізація

Назва:
Формування бюджету капітальних вкладень та його оптимізація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,70 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Формування бюджету капітальних вкладень та його оптимізація
Ефективність реалізації будь-якого інвестиційного проекту визначає обґрунтований план фінансування. В інвестиційній діяльності такий плай має назву "бюджет реалізації інвестиційного проекту" або "капітальний бюджет", який містить всі витрати та надходження коштів, пов'язаних з реалізацією проекту. Процес складання та управління фінансовим планом інвестиційного проекту прийнято називати бюджетуванням інвестиційного проекту.
Стрижневим питанням, яке вирішується при формуванні планів капітальних вкладень, є: реалізувати нові інвестиційні проекти або замінити (вдосконалити) існуючі елементи основного капіталу. У зв'язку з ним, капітальні бюджети складають при: розробці програм розвитку підприємства; оцінці ефективності об'єднання та поглинання; впровадженні принципово нових технологій та продуктів; інвестуванні у некомерційні об'єкти (охорона навколишнього середовища, безпека об'єкта тощо); активізації рекламних компаній та ін.
У процесі бюджетування інвестиційного проекту варто врахувати: відповідність інвестиційної пропозиції стратегічним цілям компанії;*
часовий фактор та вартість капіталу при розгляді проекту; співвідношення ризику та дохідності проекту:*
співвідношення інвестиційних витрат та вигод (прибутку) за проектом;*
максимальну вигоду від інвестиційної пропозиції;*
результати виконання робіт за проектом та зіставлення їх із початковими очікуваннями (у процесі моніторингу проекту):*
вплив проекту на фінансовий етап компанії;*
розрахунок можливого грошового потоку за весь життєвий цикл проекту тощо.
У великомасштабних проектах капіталовкладення можуть передбачатися на декілька років, а їх результати проявляються у довгостроковії! перспективі (у вигляді притоку грошових коштів), що знаходить своє відображення у капітальному бюджеті. Тому нерідко виникає необхідність у розробці прогнозу стратегічного бюджету, що інтегрує елементи довгострокового планування інвестицій та бюджетного контролю. Він корисний у періоди невизначеності та нестабільності економічного середовища, що його оточує. У додатковому бюджеті передбачають фінансування заходів, які не були внесені до основного бюджету.
Бюджет капітальних вкладень залежить від:
И майбутніх інвестиційних можливостей;
И дохідності передбачених інвестицій;
И строку окупності інвестованих коштів;
И вибору моменту інвестування;
И рівня інвестиційних ризиків:
И фінансової стійкості забудовника - ініціатора проекту та його стану на ринку капіталу;
И технічного рівня виробництва підприємства-ініціатора проекту, наявність у нього незавершеного будівництва та невстановленого обладнання;
И грошово-кредитної політики держави тощо.
Процес бюджетування мас ряд етапів: розгляд та затвердження ТЕО та кошторисної документації, розподіл відповідальності та повноважень, а також подальше супроводження (моніторинг) реалізації проекту. Якщо капіталовкладення перевищують встановлені межі (ліміти), то необхідно спеціальне затвердження керівництвом компанії. Проект, який не задовольняє очікуваним показникам або під впливом поточних обставин перестає бути необхідним, може бути призупиненим. Доцільно також призупиняти проект, коли показник "прибуток/інвестиційні витрати" свідчить про його нежиттєздатність. Кошти капітального бюджету, що вивільняються, можуть бути направлені на реалізацію більш ефективних проектів.
Фінансовий менеджер інвестиційного проекту має складати бюджет капітальних вкладень тільки після консультацій з інженерно-технічним персоналом певного підприємства. Не допускається придбання основних активів, якщо вони не передбачені капітальним бюджетом. Після детального вивчення інформації фінансовий менеджер разом із проектним менеджером складають та затверджують капітальний бюджет на наступний рік та організують контроль за його виконанням.
Вихідною інформацією для складання капітального бюджету є:
? оперативний (календарний) план реалізації проекту;
? загальна стратегія та тактика фінансування інвестиційного проекту;
? кошторис витрат на виконання окремих видів будівельно-монтажних робіт, розроблених у розрізі окремих функціональних блоків оперативного плану;
? попередній графік грошового потоку, який складається на основі ТЕО та бізнес-плану проекту;
? фінансовий стан ініціатора проект)' у поточному періоді та прогноз па майбутнє.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Формування бюджету капітальних вкладень та його оптимізація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок