Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Роль спеціалізованої державної податкової інспекції у фінансовому забезпеченні регіонального розвитку (на прикладі запорізької області)

Роль спеціалізованої державної податкової інспекції у фінансовому забезпеченні регіонального розвитку (на прикладі запорізької області)

Назва:
Роль спеціалізованої державної податкової інспекції у фінансовому забезпеченні регіонального розвитку (на прикладі запорізької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Роль спеціалізованої державної податкової інспекції у фінансовому забезпеченні регіонального розвитку (на прикладі запорізької області)


Продовжуючи практичне впровадження Програми модернізації податкової служби в 2001 році, в податкових органах проходила організаційна концентрація на найбільш масштабних проблемах. Новацією в роботі податкових органів стала організація офісів по роботі з великими платниками податків. Дякуючи пріоритету аналітичного, профілактичного адміністрування в цьому важливому соціальному секторі, введення в практику роботи партнерських відносин із платниками податків скоротилася податкова заборгованість великих платників, збільшилися надходження до державного бюджету від великих платників податків.
Впровадження нових методів роботи з великими платниками, індивідуального підходу до кожного платника з боку податкових органів дозволило здійснювати обрахунки бази оподаткування за принципом мікрорівневого аналізу щодо кожного великого платника податків з урахуванням:–
динаміки надходжень за видами платежів за минулі періоди;–
галузевої специфіки;–
технологічних особливостей виробництва;–
регіональних умов діяльності; –
змін фінансово-господарської діяльності; –
дії в умовах пільгового оподаткування.
Як і було передбачено концепцією розвитку державної податкової служби України, цей етап розпочався з липня 2000 року, коли відповідно до наказу ДПА України від 28.04.2000 року № 226 „Про створення інспекції по роботі з великими платниками податків” були створені спеціалізовані державні податкові інспекції по роботі з великими платниками податків. На сьогодні в Україні працює вже 7 таких спеціалізованих інспекцій: у містах Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Луганську, Києві, Харкові та Одесі. З 1 жовтня 2006 року створена інспекція з обслуговування великих платників у м. Миколаєві.
В основу організації роботи податкової інспекції покладено принципи впровадження в життя нової політики, спрямованої на створення в суспільстві атмосфери довіри і взаєморозуміння між державою і громадянами в питаннях оподатковування, коли відношення між платниками податків і податкової служби будуються винятково на принципах взаємоповаги, порядності, прозорості і законності.
Великі промислові підприємства заслуговують особливої уваги у зв’язку з тим, що вони мають значний фінансовий вплив на розвиток економіки держави, регіону і є джерелом значних надходжень платежів до бюджету. Новий підхід в організації роботи з великими платниками податків лежить у зміні філософії сплачуваності податків, де методи переконання повинні домінувати над методами примусового стягнення податків. Для цього необхідно мати просте для трактування та застосування законодавство і прозоре адміністрування податків.
Стратегічною ціллю роботи спеціалізованої податкової інспекції є стимулювання платників податків у дотриманні ними фінансових зобов’язань і добровільної сплати податків у бюджет.
Таким чином, спеціалізована податкова інспекція з обслуговування великих платників вирішує першочергові завдання, за яких:–
повинна здійснюватися 100-відсоткова сплата нарахованих податкових зобов’язань; –
проводиться розширення бази оподатковування за рахунок залучення додаткових джерел сплати податків;–
зменшуватимуться суми податкової заборгованості минулих років.
Як уже зазначилося, великі платники податків – це основні бюджетонаповнюючі підприємства. 6 900 великих платників складають лише одну тисячну від загальної чисельності зареєстрованих. Їхній внесок у дохідну частину казни значний – 65,5 % від загальних надходжень до Зведеного бюджету України. Фінансовий вплив спеціалізованих інспекцій (по 6-и інспекціях і СДПІ ВПП у м. Києві) на формування бюджету подано на рис. 1.
Рис. 1 Місце СДПІ ВПП у формуванні Державного бюджету України
Протягом 2001–2004 років завдяки застосуванню передових методів роботи, спрямованих на формування принципово нового світогляду у платників податків, впровадженню індивідуального податкового супроводження підприємств у спеціалізованих інспекціях спостерігається не лише зростання щорічних податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів, а й збільшення питомої ваги надходжень від великих платників у загальнообласних надходженнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Роль спеціалізованої державної податкової інспекції у фінансовому забезпеченні регіонального розвитку (на прикладі запорізької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок