Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Ринок

Ринок

Назва:
Ринок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,32 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
з дисципліни «Фінанси»


ЗМІСТ
Сторінка
Поняття про ринок........................................................ 3
Брокерське обґрунтування за договорами............. 5
Ринок опціонних контрактів..................................... 7
Нормальний інверсний ринок.................................. 11
Функції біржової фондової системи. ....................... 11
Використана література ................................................................................ 14
1. Поняття про ринок.
Поняття "ринок" сьогодні є чи не найпопулярнішим в нашому суспільстві. Зумовлено це переходом України до ринкової економіки, ринкових відносин.
У чому полягає зміст цих понять? В економічній літературі наводяться різні визначення ринку. Його визначають як сферу обміну або місце зустрічі покупців i продавців товарів i послуг, або сукупність угод купівлі i продажу товарів тощо. Ці визначення обмежують ринок виключно сферою обміну, купівлі-продажу, що не відображає його дійсної суті.
Як економічна категорія, поняття "ринок" відображає сутність економічних відносин, що виникають між суб'єктами економічної системи (виробниками i покупцями) з приводу обміну результатами i умовами (факторами) виробництва.
Економічні відносини завжди проявляються як економічні інтереси (усвідомлені людиною потреби, спонукальні мотиви господарської діяльності). Тому ринок - поняття, яке відображає процес взаємодії економічних інтересів суб’єктів господарської системи.
Отже, поняття "ринок" тотожне поняттю "ринкові відносини".
Економічна система, що функціонує на засадах ринкових відносин, у реальній дійсності є формою організації господарської діяльності суспільства, яку називають по-різному: ринкова система, система вільного підприємництва або ж просто - ринок.
Таким чином, поняття ринок можна розглядати як у вузькому, так i широкому розумінні. У першому - це форма економічного обміну, в другому - система відносин господарювання, здатна вирішувати життєво важливі завдання у сферах суспільного виробництва, обміну, розподілу та споживання.
Ринок виступає як сукупність форм i організації співробітництва людей один з одним, призначених для того, щоб звести разом з комерційною метою продавців та покупців, а також надати можливість першим продати, другим - купити товар. Тобто це місце добровільних угод, де продаж товарів відбувається лише в тому випадку, коли обидві сторони - продавець i покупець - знаходять компроміс, який проявляється в ціні.
Як явище господарського життя ринок з'явився багато сотень років назад як наслідок природно-історичного розвитку виробництва і обміну, що породили товарне ведення господарства. Відбувалося це через розвиток суспільного поділу праці, появу економічно самостійних, юридичних суб'єктів і перехід від натурального виробництва до прямого продуктообміну, а потім і до товарного обміну на ринку.
Ринок функціонує за певних умов, які можна поділити на чотири групи. Економічні умови - основою яких є демократизація економіки - пов'язані з введенням загальних умов господарювання, які забезпечують ринкові зв'язки, передбачають:
вільний вибір форм власності на засоби виробництва (утвердження права господаря);
вільне ціноутворення;
забезпечення та захист конкуренції;
вільний вибір виду діяльності;
вільний обіг товару, капіталу, праці;
оподаткування, фінансування, кредитування, валютна політика, які стимулюють підприємницьку діяльність.
Соціальні умови, які забезпечують гуманність ринкової економіки, охоплюють:
систему захисту малозабезпечених верств населення (пенсійне забезпечення);
система соціальної допомоги дітям, молоді, безробітним;
система соціального захисту від безробіття.
Правові умови включають систему заходів, пов'язаних з розробкою правового законодавства і прийняття економічних положень з переходу на ринкові методи господарювання.
Основними ознаками, що визначають суть ринку, є:
доступність для будь-якого споживача всіх товарів, представлених на ринку (відсутність зондування, карток, талонів та інших обмежуючих форм розподілу);
необмежена кількість конкурентів, абсолютно вільний вхід у ринок та вихід з нього;
повна інформація учасників конкуренції щодо пропозиції, попиту, цін, норм прибутку та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Ринок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок