Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансово-кредитний механізм

Фінансово-кредитний механізм

Назва:
Фінансово-кредитний механізм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,81 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Фінансово-кредитний механізм


Фінанси, як розподільники категорії мають тісний взаємозв’язок з економікою. При цьому фінансовий вплив на соціально-економічний розвиток здійснюється на соціально-економічний розвиток здійснюється не автоматично сам по собі, а через фінансово-кредитний механізм, який відображає напрями, характер і сутність функціонування фінансів у суспільстві.
Фінансово-кредитний механізм – сукупність фінансових методів і форм інструментів і важелів впливу на соціально-економічний розвиток суспільства.
Державне регулювання економіки може здійснюватися двома способами.
Перший – створення системи планового керівництва, в основі якої лежить адміністративно-командні методи. Завдання збалансування економічного і соціального розвитку вирішуються на основі єдиного директивного централізованого планування.
Другий спосіб державного регулювання економіки полягає у застосуванні економічних методів управління. Вони в свою чергу, поділяються на два напрями.
Перший – політика ціноутворення і регламентування цін.
Другий напрям – застосування фінансових інструментів. Дві сторони функціонування фінансово-кредитного механізму на основі руху фінансових ресурсів характеризують два методи фінансового впливу на соціально-економічний розвиток: фінансове забезпечення і фінансове регулювання.
Оскільки ці два методи є узагальнюючими і включають у себе окремі часткові методи, то їх можна виділити як структурні підсистеми фінансово-кредитного механізму, що характеризують зміст фінансового впливу на різні сторони розвитку суспільства.
Фінансове забезпечення реалізується на основі встановленої системи фінансування, яке може здійснюватись у трьох формах: самофінансування, кредитування. Бюджетне фінансування.
Самофінансування являє собою забезпечення потреб простого і розширеного відтворення виробництва за рахунок власних коштів юридичних і фізичних осіб. Принцип фінансової забезпеченості здійснюється за рахунок кредитів.
Кредитування як форма фінансового забезпечення полягає у тимчасовому використанні позичених ресурсів. Якщо самофінансування – це вихідна форма фінансового забезпечення, то кредитування, особливо в умовах ринкової економіки є головною, ведучою формою. Воно застосовується на принципах поворотності, терміновості, платності й матеріального забезпечення кредитів.
Акціонерний капітал виступає формою колективного фінансового забезпечення. Це форми забезпечення суспільний контроль за ефективністю використання коштів через вторинний ринок цінних паперів.
Четверта форма фінансового забезпечення – бюджетні асигнування. В умовах ринкової економіки це форма є підпорядкованою відносно до самофінансування і кредитування. Фінансове регулювання як підсистема фінансово-кредитного механізму заслуховується на правовому регламентуванні розподільних відносин у суспільстві й на окремих підприємствах. Відомі два методи розподільних відносин: сальдовий і нормативний.
Сальдовий метод передбачає виділення підсумкового елемента в розподілі доходу. Як правило, саме цей сальдовий елемент несе в собі основне стимулююче навантаження.
Нормативний метод розподілу полягає в тому, що всі елементи розподілу визначаються за нормативами, які встановлюються по відношенню до об’єкту розподілу.
Нормативним є розподіл прибуття при його оподаткуванні.
У будь-якому механізмі управління засновується на використанні відповідних важелів. Самі пособі вони нічого не визначають і не вирішують. Вплив на дію фінансово-кредитного механізму, а через нього на різні сторони соціально-економічного розвитку, досягається встановленням і зміною положення. Того чи іншого важеля. Сукупність важелів становить систему управління фінансово-кредитним механізмом.
За напрямами вони підрозділяються на дві групи: стимул і санкції.
Стимули матеріалізують фінансове заохочення, а санкції – покарання.
Функціонування фінансово-кредитного механізму забезпечується через організаційні структури, які характеризують надбудову суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Фінансово-кредитний механізм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок