Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансування соціальної сфери

Фінансування соціальної сфери

Назва:
Фінансування соціальної сфери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,43 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Фінансування соціальної сфери
Загальні основи фінансування соціальної сфери
Основним документом, згідно з яким фінансують бюджетні заклади та установи соціальної сфери, є кошторис доходів і ви-датків, форма якого затверджується Міністерством фінансів України.
Кошторис доходів і видатків бюджетних установ — це основний фінансовий документ цих установ, у якому визначаються обсяг і спрямування коштів для виконання ними своїх функцій.
Кошторис бюджетних установ складається з двох частин: загального і спеціального фондів.
Загальний фонд — це головна складова кошторису. В ньому містяться дані про надходження із загального фонду бюджету та розподіл видатків за кодами економічної класифікації.
Раніше, до 1998 p., використовувалися статті витрат, які відрізнялися в кошторисах різних бюджетних установ. Тепер для всіх бюджетних установ згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 1997 р. (із відповідними змінами у наступні роки) використовується єдиний кошторис доходів і видатків.
Спеціальний фонд — це друга складова кошторису, в якому містяться дані про надходження зі спеціального фонду бюджету та їх розподіл згідно з кодами економічної класифікації.
Специфіка формування спеціального фонду полягає в тому, що до нього передусім включаються суми коштів, зароблених соціокультурними організаціями (як й іншими бюджетними установами) самостійно, насамперед за рахунок надання платних послуг. В умовах скорочення державних видатків на утримання соціокультурних галузей України в 90-х роках XX — на початку XXI ст. спеціальні кошти відіграють важливу роль у стабілізації функціонування освіти, охорони здоров'я та інших галузей соціокультурної сфери.
До основних кодів видатків кошторису (згідно з економічною класифікацією) належать (згідно з наказом Державного казначейства від 4 листопада 2004 р. № 194) такі.
Оплата праці працівників бюджетних установ (код 1110)
Ця категорія включає оплату праці всіх працівників бюджет-них установ (організацій) та/або залучених за трудовими угода-ми згідно з установленими посадовими окладами, ставками або розцінками. Величина оплати праці відображається без нараху-вань на фонд оплати праці, які обліковуються за кодом 1120. До цієї категорії також належить установлена чинним законодав-ством одноразова грошова допомога у зв'язку з виходом на пенсію. Ця категорія включає такі складові:
§ Код 1111 — заробітна плата за встановленими окладами, ставками або розцінками всіх штатних працівників; оплата праці за трудовими угодами; надбавка за вислугу років; доплата за ранг, надбавки та доплати обов'язкового характеру (оплати нічних змін, позаурочних годин, за науковий ступінь, за використання в роботі знання іноземних мов тощо); надбавки, що мають стимулюючий характер; премії (всі види преміальних виплат); щомісячна довічна плата науковцям; матеріальна допомога, в тому числі у разі нещасного випадку, хвороби, оздоровлення та в інших випадках за рішенням адміністрації установи відповідно до чинного законодавства.
§ Код 1112 — грошове утримання військовослужбовців, зокрема основні та додаткові види грошового утримання військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.
§ Код 1120 — нарахування на заробітну плату. Ця категорія включає нарахування бюджетних установ (організацій) на фонд оплати праці бюджетних установ, утому числі:
- збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, розмір і порядок сплати якого визначено Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26 червня 1997р.№400/97-ВР;
- збір на обов'язкове соціальне страхування, включаючи збір на обов'язкове медичне страхування, обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття та збори на інші види страхування, передбачені законодавством.
§ Код 1130 — придбання предметів постачання і матеріалів, оплата послуг та інші видатки.
До цієї категорії належать оплата поточних видатків, оплата послуг, придбання всіх предметів і матеріалів (за винятком необоротних активів), вартість яких без податку на додану вартість (ПДВ) не перевищує 1000 грн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Фінансування соціальної сфери

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок