Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Суть авалю та його особливості

Суть авалю та його особливості

Назва:
Суть авалю та його особливості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,84 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Суть авалю та його особливості
Інколи особі, що набуває вексель, досить складно оцінити фінансову надійність боржника. Тому вона зацікавлена в отриманні гарантій, які б надійно забезпечували виконання вексельних зобов'язань. Зручною формою такого гарантування є аваль, який робиться будь-якою третьою стороною. Але найбільше виграє той вексель, який авалюється авторитетним банком чи фінансово стабільним підприємством.
Нагадаємо, що аваль — це вексельна запорука, за допомогою якої третя особа, підписавши вексель, цілком або частково бере на себе добровільну відповідальність за виконання зобов'язань будь-ким із учасників вексельного обігу (акцептантом, векселедавцем, індосантом) усім своїм майном. У разі настання терміну платежу аваліст і векселедавець (акцептант) або інша зобов'язана особа відповідають за повноту і своєчасність його здійснення солідарно. Аваліст, сплативши вексельну суму, набуває усіх прав вимагати відшкодування своїх витрат з тієї особи, за яку він дав аваль, а також з усіх інших осіб, відповідальних перед останньою.
Аваль надається виключно під законне зобов'язання і втрачає свою силу, коли умови цього зобов'язання виконано, а вексель погашається. За допомогою авалю будь-яка векселездатна особа може надати гарантію поручительства за будь-яке вексельне зобов'язання: головного боржника чи інших зобов'язаних осіб, за всю вексельну суму або за її авальовану частину. При цьому аваль не містить ніяких додаткових обмежень і гарантує виконання зобов'язань відповідальною особою у повному обсязі.
Аваль переважно надається лише тим партнерам з угод і розрахунків, чий фінансово-господарський стан добре відомий і існують взаємостосунки довіри та впевненості. Авальні гарантії є невідкличними, надаються без будь-яких посилань на характер контракту, під який виписано і авальовано вексель. Зміст, форма та юридична сила відносин авалю регулюються національним законодавством країни, в якій він здійснюється.
Як відомо, аваліст несе вексельну відповідальність разом з іншими зобов'язаними особами. Тобто векселетримач має право пред'явити йому позов незалежно від пред'явлення позову іншим учасникам обігу. Звільняється аваліст від відповідальності лише тоді, коли перестає бути відповідальним основний боржник (наприклад, у випадку закінчення строку позовної давності), а також коли вексель через дефект форми визнається недієздатним.
Обсяг і характер зобов'язання аваліста цілковито відповідають обсягові Й характеру зобов'язань особи, за яку надано аваль. На відміну від норм цивільного права аваліст відповідає за оплату векселя навіть тоді, коли гарантоване ним зобов'язання виявляється недійсним. Водночас аваліст може обмежити своє зобов'язання сумою, строком, окремою векселезобов'язаною особою або якимись іншими умовами. А виконавши платіж, він має право виступати проти тих вимог, за якими свої заперечення висував би еонорат, тобто особа, за яку він поручився.
Аваль можна поставити на векселі у будь-який час: при його виписуванні чи на якомусь із чергових етапів обігу. До його оформлення висуваються такі вимоги:*
по-перше, аваль ставиться у правій частині лицевого боку векселя. Він може мати вигляд напису "Вважати за аваль" або штампів "Авальовано" чи "Гарантую". Щоб точно визначити, на чию користь надається аваль, у його тексті потрібно вказати найменування даної особи. Тому авальні написи набувають такої форми: "Як аваліст за ...", "Гарантую за...";*
по-друге, у тексті авалю обов'язково мають бути підпис аваліста, місце постановки гарантійного напису та дата.
Для авалю вистачає навіть одного підпису, якщо він зроблений авалістом на лицевому боці векселя і не належить акцептантові чи векселедавцеві. Як і текст авалю, цей підпис означає поручительство за векселедавця і передбачає застосування до аваліста норм вексельного права. В Україні дієвим авалістом може бути авторитетна банківська чи підприємницька особа, що розмістила свою вексельну гарантію на лицевому боці векселя або на додатковому до примірника аркуші (алонжі) і засвідчила її підписами уповноважених осіб — керівника й головного бухгалтера — та скріпила їх печаткою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Суть авалю та його особливості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок