Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансування програм підтримання здоров'я

Фінансування програм підтримання здоров'я

Назва:
Фінансування програм підтримання здоров'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,19 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Фінансування програм підтримання здоров'я
План
1. Вирішення житлової проблеми
2. Фінансування програм здобуття вищої освіти

Важливим завданням домогосподарств є підтримання та захист здоров'я їх членів. В першу чергу це пов'язано із тим, що домогосподарства постачають на ринок ресурсів робочу силу і отримують за це кошти у вигляді заробітної плати, інших платежів від користувачів цією робочою силою.
Ситуація, що склалася на сьогодні в Україні у сфері охорони здоров'я є досить гострою. Державна система безоплатного надання медичних послуг для громадян недостатньо підкріпляється з боку держави фінансово, а тому майже не реалізується на практиці. Медичний персонал із-за відсутності відповідного медикаментозного забезпечення в закладах охорони здоров'я, не має можливості надавати адекватну лікарську допомогу пацієнтам, що відповідала б вимогам сучасної медичної науки і практики. Членам домогосподарств доводиться оплачувати практично всі отримані медичні послуги: ліки, витратні матеріали, діагностичні заходи, госпіталізацію. Оскільки заробітна плата медичних працівників залишається досить низькою, це нівелює їх суспільну значимість, рівень культури і морально-етичних взаємовідносин із пацієнтами, що бажає бути кращим, часто має місце вимагання додаткової плати за надані послуги.
В умовах розвитку ринкових відносин в Україні на перший план виходять правові і економічні стимули, які повинні відігравати головну роль у наданні медичних послуг. Вважається, що запровадження медичного страхування і формування нових форм і методів розрахунків за надану медичну послугу на цивільно-правових засадах, надасть можливість розвитку нових відносин в охороні здоров'я, сформує сприятливі умови для вирішення багатьох питань, які накопичувались роками. Зокрема питань стосовно прав пацієнтів, соціального і професійного захисту медичних працівників, нових підходів до встановлення статусу закладів охорони здоров'я, до ролі медичного самоврядування, ролі громадськості у розвитку системи охорони здоров'я.
Для удосконалення існуючого медичного забезпечення в Україні, планується створення трирівневої системи його фінансування:*
1 рівень - фінансування програм підтримання здоров'я за рахунок коштів Державного бюджету України, Автономної Республіки Крим, бюджетів органів місцевого самоврядування (державне соціальне медичне забезпечення);*
2 рівень - фінансування програм охорони здоров'я за рахунок коштів роботодавців, органів місцевого самоврядування, Пенсійного фонду України та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування (обов'язкове медичне страхування);*
3 рівень - фінансування програм охорони здоров'я за рахунок додаткових внесків домогосподарств в особі застрахованих осіб (добровільне медичне страхування).
Державне соціальне медичне забезпечення здійснюється з метою реалізації конституційних прав громадян на безоплатну медичну допомогу. Принципами Державного соціального медичного забезпечення є:
- державне регулювання напрямків соціального медичного захисту та його забезпечення за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
- забезпечення загальнодоступності та гарантованості надання медичної допомоги необхідного рівня;
- санітарно-профілактична спрямованість наданих медичних послуг. Державна програма медичного забезпечення включає перелік профілактичних,
лікувально-діагностичних, реабілітаційних та санітарно-епідеміологічних заходів, що надаються в державних та комунальних закладах охорони здоров'я; визначає обсяги надання медичної допомоги населенню на життєзабезпечуючому рівні, гарантована безоплатна медична допомога з підтримання здоров'я окремих категорій громадян (діти-сироти, військові строкової служби, засуджені та ін.)
Обов'язкове медичне страхування - вид обов'язкового страхування спрямований на забезпечення конституційних прав громадян на охорону здоров'я та реалізацію державних гарантій на одержання медичної допомоги.
Метою обов'язкового медичного страхування є забезпечення рівних прав громадян на одержання медичної допомоги належного обсягу та якості, медичних послуг, що оплачуються з централізованих фондів; підвищення ефективності надання медичної допомоги, сприяння розвитку системи охорони здоров'я та створення умов для її належного та ефективного фінансування; а також створення умов для розвитку ринкових відносин у медичній галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Фінансування програм підтримання здоров'я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок