Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Позабюджетна діяльність вищих навчальних закладів: аналіз чинників, що впливають на її здійснення 

Позабюджетна діяльність вищих навчальних закладів: аналіз чинників, що впливають на її здійснення 

Назва:
Позабюджетна діяльність вищих навчальних закладів: аналіз чинників, що впливають на її здійснення 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,08 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Позабюджетна діяльність вищих навчальних закладів: аналіз чинників, що впливають на її здійснення 


Для розгляду економічних проблем вищої освіти зручно користуватися терміном «бюджетне фінансування», маючи на увазі, що це безоплатне забезпечення діяльності бюджетних установ коштами бюджету. Чи можна у такому разі вважати, що позабюджетне фінансування – це всі інші надходження коштів у навчальний заклад? Звичайно так і вважають, хоча, це не зовсім так.
Всі кошти, що надходять у вуз не з бюджету, зрозуміло, є позабюджетними. В даному випадку відмінною ознакою є їх «неналежність» до джерела надходження, тобто до бюджету. Можливо, це не найвдаліша класифікація, але вона давно ввійшла у вжиток, а термін має загальноприйнятий характер. Таким чином, джерела надходження коштів (було б логічним назвати кошти, що надходять в ВНЗ доходами, але стосовно бюджетних коштів цей термін не застосовується) в навчальний заклад поділяються на бюджетні і позабюджетні.
Отже, фінансування може здійснюватися з таких джерел:
·     бюджет засновника;
·     спонсорські кошти;
·     власні кошти, що знаходяться в розпорядженні (власності).
Отже, можна вважати, що позабюджетне фінансування – це отримання коштів, що надходять з власних джерел.
Тому, коли йде мова про позабюджетне фінансування, слід це розуміти як отримання надходжень в результаті діяльності, що приносить доходи, а також пожертвувань, одержаних від «не засновників», на відшкодування витрат за тими видами діяльності, які доходів не приносять, але з тих або інших причин є необхідними для діяльності організації.
Класифікація власних надходжень є основою для визначення:
·     напрямків позабюджетної активності навчальних закладів;
·     організації обліку і звітності позабюджетної діяльності;
·     податкових наслідків ведення вузами тих чи інших видів діяльності, що приносить доходи.
Класифікувати власні надходження можна декількома способами.
Чинне законодавство, зокрема додаток 1 до Постанови КМУ № 659 від 17.05.2002 року, чітко регламентує перелік власних надходжень бюджетних установ.
Власні надходження бюджетних установ поділяються на дві групи:
а) перша група – плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законами та нормативно-правовими актами.
Перша група поділяється на такі підгрупи:
1) плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх функціональними повноваженнями, тобто це кошти, які надійшли бюджетним установам як плата за послуги, надання яких пов'язане з виконанням основних функцій та завдань бюджетних установ;
2) надходження бюджетних установ від господарської та/або виробничої діяльності.
До цієї підгрупи відносяться кошти, які отримують бюджетні установи від господарсько-виробничої діяльності допоміжних, навчально-допоміжних підприємств, господарств, майстерень, тощо; квартирна плата та плата за гуртожиток тощо;
3) плата за оренду майна бюджетних установ;
4) надходження бюджетних установ від реалізації майна.
До цієї підгрупи відносяться кошти, які отримують бюджетні установи від реалізації необоротних активів, за здані як брухт і відходи чорні, кольорові, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння у розмірах, що згідно із законодавством залишаються у розпорядженні установи.
б) друга група — інші джерела власних надходжень бюджетних установ.
Друга група поділяється на такі підгрупи:
1) благодійні внески, гранти та дарунки.
До цієї підгрупи відносяться всі види добровільної безповоротної та безоплатної допомоги як передача будь-яких видів майна, благодійні внески, гранти та дарунки, у тому числі внески від спонсорів та меценатів.
Гранти надаються на безповоротній основі та спрямовуються на реалізацію цілей, визначених програмою їх надання, проектом міжнародної технічної допомоги тощо;
2) кошти, які отримують бюджетні установи для виконання окремих конкретних доручень від підприємств, організацій чи фізичних осіб, від інших бюджетних установ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Позабюджетна діяльність вищих навчальних закладів: аналіз чинників, що впливають на її здійснення 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок