Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Стан, проблеми та перспективи розвитку Державного фінансового контролю в Україні

Стан, проблеми та перспективи розвитку Державного фінансового контролю в Україні

Назва:
Стан, проблеми та перспективи розвитку Державного фінансового контролю в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,71 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
 
Реферат
з дисципліни „ фінанси”
на тему : „
Стан, проблеми та перспективи розвитку Державного фінансового контролю в Україні”
Зміст
Вступ
Проблеми та перспективи розвитку Державного фінансового контролю в Україні (огляд літературних джерел)
Мій майбутній фах
Висновки та пропозиції
 
Вступ
Перехід України до ринкових відносин можливий за умови демонополізації, роздержавлення і приватизації еконо-міки. Монополізація засобів виробництва в руках держави призвела до гіпертрофованого централізму в управлінні еко-номікою. Держава одноосібне вирішувала питання структури народного господарства, інвестиційної, фінансової та подат-кової політики. Це сприяло вихованню покірного, байдужого до результатів своєї праці трудівника. Заробітна плата нара-ховувалася не за кінцевими результатами виконаної роботи, а "виводилася" за суб'єктивною оцінкою керівника — на свій розсуд. Внаслідок цього втрачалася мотивація до праці робіт-ників на підприємстві, яке їм не належало.
Державний фінансовий контроль в умовах адміністра-тивно-командної системи управління народним господарст-вом був засобом закріплення влади панівної верхівки та обслуговування її інтересів. Контроль використовувався як знаряддя утвердження однопартійної влади над безправним трудівником. У процесі контрольних процедур, ревізій діяль-ності підприємств функції контролю зводилися до перевірки того, як адміністрація виконує вказівки вищого керівництва, незалежно від відповідності їх чинному законодавству.
Плани виробництва і реалізації продукції (робіт, послуг) підприємствам встановлювалися вищим органом у ланці управління. Значна частина підприємств випускала продук-цію невисокої якості за застарілою технологією, проте за плановим розподілом ця продукція реалізовувалась через торговельну мережу або у порядку кооперації використову-валась іншими підприємствами для комплектації низької якості машин, устаткування, виробництва продукції народ-ного споживання. Збитки підприємств від безгосподарності, низького науково-технічного рівня виробництва покривались із державного бюджету. Функція фінансового контролю обмежувалася перевіркою використання підприєм-ствами наділених державою коштів статутного фонду (основ-ного і оборотного капіталу). Звідси підприємства не завжди прагнули до розвитку науково-технічного рівня технології виробництва продукції (робіт, послуг), пошуку ринку збуту неконкурентоспроможної продукції. Економічну категорію "прибуток" вважали атрибутикою загниваючої капіталістич-ної економіки.
Виникнення незалежного фінансового контролю в умо-вах роздержавлення власності, її приватизації, корпоратизації, акціонування зумовлено економічними потребами фор-мування ринкових відносин в Україні.
Існують проблеми нормативно – правового характеру у сфері державного фінансового контролю. В цілому ці проблеми умовно можна розділити на дві групи. Перша стосується недоліків у законодавстві, друга – нормативно – правових актів, якими керуються у своїй діяльності суб’єкти господарювання, підконтрольні органам ДКРС.
Незаперечним є факт, що основна проблема – нагальна об”єктивна необхідність приведення Закону України „Про державну контрольно – ревізійну службу в Україні” у відповідність до правовідносин, що склалися на сучасному етапі розвитку держави.
Не зупиняючись на перевагах запропонованого урядом Верховній Раді законопроекту в порівнянні з чинним законом, що крім тих положень, які знайшли своє відображення щодо проведення ревізій та перевірок фінансової діяльності, стану збереження активів, достовірності обліку і звітності в господарських товариствах, у статутних фондах яких є частка держави.
Потребують законодавчого закріплення за органами служби повноваження щодо здійснення контролю за повнотою і своєчасністю внесення орендної плати та у випадках відсутності договорів оренди – донарахування сум недоотриманої орендної плати і подальшого стягнення таких сум, у тому числі до бюджетів усіх рівнів.
На мою думку, органи Служби без достатньої аргументації позбавлені права контролювати надходження до бюджету, оскільки під час ревізій має здійснюватися комплексний контроль за фінансово – господарською діяльністю суб’єктів господарювання, що й робилося до квітня 2001 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Стан, проблеми та перспективи розвитку Державного фінансового контролю в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок