Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Зведення і групування статистичних матеріалів. Статистичні таблиці

Зведення і групування статистичних матеріалів. Статистичні таблиці

Назва:
Зведення і групування статистичних матеріалів. Статистичні таблиці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,85 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Зведення і групування статистичних матеріалів. Статистичні таблиці


Суть статистичного зведення і групування
У результаті статистичного спостереження отримують матеріал, який характеризує окремі елементи сукупності. Постає потреба у спеціальній обробці статистичних даних — зведенні матеріалів спостереження.
Статистичне зведення — це упорядкування, систематизація і наукова обробка статистичних даних. Воно включає такі основні етапи:*
групування матеріалу;*
розробку системи показників для характеристики типових групі підгруп;*
підбиття групових і загальних підсумків, оформлення результатів у вигляді таблиць.
Основні завдання і види групувань
Статистичне групування — утворення однорідних груп одиниць сукупності за певною суттєвою ознакою, а також тих, що мають однакові або близькі значення групової ознаки, яку взято за основу утворення груп у процесі групування. За допомогою статистичного групування розв'язують три основних завдання:*
поділ неоднорідної сукупності на якісно однорідні групи або, іншими словами, виокремлення соціально-економічних типів —типологічні групування;*
вивчення складу однорідної сукупності за різними ознаками —структурні групування;*
виявлення та вивчення взаємозв'язку явищ та їх ознак —аналітичні групування.
Групування за однією ознакою називають простими. Якщо ж для виокремлення груп беруть по дві і більше ознак, то такі групування називають комбінованими. Прикладом може бути комбіноване групування позичальників за об'єктами кредитування та терміном надання позички.
Окремо серед групувань у статистиці розглядають класифікації.
Класифікація (у статистиці) — це систематизований розподіл явищ і об'єктів на групи, класи, розряди на основі їх схожості або відмінностей.
В аналітичних групуваннях здебільшого застосовують кількісні ознаки. У групуваннях за кількісними ознаками постає питання про кількість груп і величину інтервалу.
Величина інтервалу — це різниця між максимальним та мінімальним значеннями ознаки в кожній групі.
Інтервали можуть бути рівними і нерівними. Рівні інтервали застосовують тоді, коли ознака групування розподілена в сукупності більш-менш рівномірно. Величину рівних інтервалів (h) визначають за формулою
де X max, X min — значення ознаки в сукупності відповідно максимальне і мінімальне; К — кількість груп.
Кількість груп залежить від обсягу сукупності. Якщо сукупність велика, то кількість груп за рівних інтервалів можна визначити за формулою, яку запропонував американський вчений Стерджес:
де N — кількість одиниць сукупності.
Тоді формула для визначення величини інтервалу групування набирає вигляду
Іноді при невеликій кількості спостережень застосовують принцип рівних частот. За такого принципу одиниці сукупності розташовують у порядку зростання, а в кожній групі міститься однакова їх кількість. Це виключає утворення численних груп.
В окремих випадках здійснюють перегрупування даних з метою утворення нових груп на основі наявних, якщо останні не задовольняють меті аналізу.
Ряди розподілу
У результаті групування отримують ряди розподілу.
Ряди розподілу — це сукупність значень групової ознаки(варіант) та відповідних частот (часток).
Варіанти — це окремі значення групувальної ознаки, а частоти — числа, які показують, скільки разів окремі значення варіант повторюються в ряді розподілу. Замість частот може бути частка, виражена коефіцієнтом або відсотком. Накопичену частоту (частку)називають кумулятивною.
Залежно від статистичної природи групувальної ознаки розрізняють атрибутивні та варіаційні ряди розподілу.
В атрибутивних рядах одиниці сукупності розподіляються за атрибутивними (якісними) ознаками, у варіаційних рядах —за кількісними ознаками.
Варіаційні ряди можуть бути дискретними або інтервальними. Характер варіаційного ряду визначається характером варіації. Варіація може бути дискретною (перервною) або неперервною.
Дискретними називають ряди розподілу, у яких варіанти є цілими числами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зведення і групування статистичних матеріалів. Статистичні таблиці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок