Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Операції на міжнародному валютному ринку

Операції на міжнародному валютному ринку

Назва:
Операції на міжнародному валютному ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Операції на міжнародному валютному ринку
План
1. Світові ринки золота
2. Операції на девізних ринках
3. Міжнародні розрахункові операції

Світові ринки золота
У світі є спеціальні центри торгівлі золотом, де здійснюється регулярна його кулівля-продаж. Це ринки золота (золоті аукціони).
Золото на ринки постачається у вигляді стандартних зливків:*
зливки міжнародного зразка в 400 тройських унцій (12,5 кг) з пробою не менше 995;*
великі зливки з пробами від 900 до 916,6 і вагою в декілька кілограмів;*
малі зливки вагою від 1005 до 990 г;
Об'єктами операцій на ринках золота є також золоті монети як старого карбування, так і сучасні ювілейні та сувенірні монети.
Сьогодні функціонує понад 50 ринків золота:*
11 — у Західній Європі (Цюрих, Париж, Лондон, Женева та ін.);*
14 — в Америці, вт. ч. 5—у СІЛА;*
19 — в Азії;*
8 — в Африці.
Провідне місце належить ринкам золота в Лондоні та Цюриху.
Залежно від режиму, який надає держава, ринки золота поділяються на:*
світові ринки (Лондон, Цюрих, Нью-Йорк, Гонконг, Дубай та ін.);*
внутрішні вільні (Париж, Мілан, Стамбул, Ріо-де-Жанейро);*
місцеві контрольовані (Афіни, Каїр);*
чорні (Бомбей та ін.)
Після Другої світової війни виник вільний ринок золота. У1961 р. було організовано Золотий пул, до якого ввійшли США та провідні країни Західної Європи. Мета пулу — підтримувати ціну золота на вільному ринку на офіційному рівні. Проіснував він до 1968 р.
На зміну Золотому пулу в 70-ті роки прийшли золоті аукціони — продаж золота з публічних торгів. Такі аукціони періодично проводились МВФ, урядами США, Індії, Португалії та ін.
Так, відповідно до Ямайської угоди, МВФ з 1976 по 1980 р. провів 45 аукціонів і реалізував 777,6 т золота, США у 1978—1979 рр. на 19 щомісячних аукціонах реалізували 491 т золота на суму 4,1 млрд. дол. Індія в 1978 р. провела 7 аукціонів, продавши б т золота з офіційних резервів із метою боротьби з нелегальним ввозом золота з-за кордону.
Наприкінці 90-х років намітилась тенденція продажу золота центральними банками низці країв і МВФ з метою поновлення своїх валютних резервів. Лише в 1997 р. 14 центральних банків продали 825 т золота. Так, частковий продаж своїх золотих запасів (від 1/3 до 2/3) здійснили Нідерланди, Бельгія, Австрія, Канада, Австралія. Аргентина реалізувала весь свій золотий запас — 125 т золота.
Загалом, останнім часом центральні банки деяких країн розпочали активний збут своїх золотих активів. Це пояснюється тим, що з часом ключова роль у забезпеченні гарантій стабільності національних валют все більше належить не золоту, а стабільності й силі власних економік та економік країн — емітентів і постачальників резервних валют.
Однак у фінансовому світі спостерігається і протилежна тенденція. Так, віце-президент Швейцарського національного банку Жан-П'єр Рот зазначає, що золото продовжує відігравати роль валютного резерву, особливо під час кризи, й ті, хто очікує великого продажу золота, будуть дуже розчаровані. Президент Бундесбанку Хане Тимайєр заявив, що банк не збирається продавати свій золотий запас, хоча такі пропозиції на ринку є.
Простежується тенденція, коли провідні світові країни, особливо емітенти резервних валют, поки що не наважуються реалізувати свої золоті запаси, а деякі країни, що розвиваються, користуючись тимчасовим зниженням цін на світових ринках, активно закуповують благородний метал.
Слід зазначити, що на діяльність світових ринків золота впливає подвійний статус цього металу, який, будучи цінним стратегічним сировинним товаром, одночасно є реальним резервним і фінансовим активом (табл. 5.1).
Таблиця 5.1. Роль золота в сучасній економіці
Золото — звичайний метал | Золото — валютний метал
Використання: техніка, медицина, ювелірна справа тощо | Використання: державні резерви, резерви міжнародних організацій, приватні скарби
Властивості: виняткова хімічна стійкість, висока електро- і теплопровідність, міцність, ідеальна антикорозійність | Властивості: не потребує, на відміну від паперових грошей, зовнішньої державної гарантії, має незмінний попит на ринку
Централізовані запаси монетарного золота наприкінці XX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Операції на міжнародному валютному ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок