Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Поточне фінансове планування

Поточне фінансове планування

Назва:
Поточне фінансове планування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,93 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Поточне фінансове планування


У практиці зарубіжних компаній поточні фінансові плани називаються бюджетами, а процес їх складання — бюджетуванням. Нині ці визначення застосовують і у вітчизняній науці та практиці. У загальному вигляді бюджет — це кошторис доходів і витрат усіх господарських підрозділів і функціональних служб фірми. Він формується за даними розрахунків планових доходів від усіх напрямків діяльності фірми, а також кошторисів витрат фірми на поточний рік. Зокрема, складають бюджети:*
продажів — план реалізації продукції (виконання робіт, надання послуг) у натуральних і вартісних показниках;*
закупівель, де відбивають витрати коштів на придбання запланованих видів матеріальних ресурсів;*
витрат на оплату праці, де розраховані планова потреба у трудових ресурсах і витрати на оплату праці за всіма видами виробничої діяльності;*
управлінських витрат, що містить планові витрати фірми на виконання основних управлінських функцій в усіх службах і підрозділах;*
загальноцехових витрат, що відображає накладні витрати, пов'язані з виробництвом продукції (утримання виробничого устаткування, цехових будівель і споруд, заробітна плата цехового адміністративно-управлінського персоналу та ін.);*
комерційних витрат (реклама, комісійні торговельних агентів, транспортні послуги).
Найважливішим поточним фінансовим планом є бюджет грошових надходжень і витрат (або бюджет готівки), де планують рух реальних грошових коштів у межах року з розбиттям (залежно від специфіки діяльності) на квартали, місяці, тижні або навіть дні.
Основою для складання бюджету готівки можуть бути дані прогнозу реалізації продукції і щоденні звіти про рух грошових коштів на банківських рахунках фірми. Поточний фінансовий план має бути гнучкий, адже ринкова ситуація мінлива. Звідси й виникло поняття "гнучке бюджетування", яке передбачає розробку фінансових показників, що враховують різні обсяги продажу продукції, надходжень доходів, витрат на придбання економічних ресурсів.
Основне завдання короткострокового фінансового планування — забезпечити поточну платоспроможність компанії, тобто здатність протягом року своєчасно погашати поточні зобов'язання і фінансувати поточну діяльність. Тому основним об'єктом короткострокового фінансового планування є приплив і відплив коштів в окремі календарні періоди, на які розбивається календарний рік (місяць, декада, тиждень, день). Бюджет готівки складається у формі балансу, це основний документ, де календарно узгоджується потреба у грошах з їх надходженнями.
У процесі складання балансу грошових надходжень і витрат планується приплив грошей, а також витрати (відплив грошей) за кожний період протягом року. Отже, з'ясовується, в які періоди передбачається надлишок або дефіцит коштів. Узявши це до уваги, менеджери розробляють фінансову політику щодо форм короткострокового фінансування дефіциту і складають план короткострокових позик, за рахунок яких досягається баланс грошових витрат і надходжень. Щоб внести у план усі витрати, складають кошториси за всіма їх видами: придбання сировини і матеріалів, оплата праці, рекламні заходи, комунальні послуги, капітальні витрати, податки, виплата відсотків і дивідендів тощо. Базовим показником для розрахунку більшості витрат є обсяг реалізації продукції (рис. 6.1).
Грошові надходження протягом року так само плануються за видами — виручка від реалізації продукції, виручка від реалізації майна, отримання позик, отримання орендної плати, відсотків, дивідендів та інші надходження.
Складаючи бюджет готівки, аналізують плани, що впливають на рух грошей. Так, розглядаючи плани реалізації продукції, необхідно оцінити вплив умов розрахунків за відвантажену продукцію на терміни надходження грошей. Наприклад, частину виручки від реалізації поточного місяця (20 %) фірма отримує в цьому ж місяці, другу частину (50 %) — у наступному, а 30 % — ще через місяць. Терміни збирання дебіторської заборгованості обов'язково враховують при складанні бюджету готівки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поточне фінансове планування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок