Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Проблема заміни ПДВ податком з обігу

Проблема заміни ПДВ податком з обігу

Назва:
Проблема заміни ПДВ податком з обігу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,48 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Проблема заміни ПДВ податком з обігу
План
1. Проблема заміни ПДВ податком з обігу
2. Податки на майно підприємств і громадян: за і проти

Відомо, що ПДВ є досить специфічним податком. Є всі підстави стверджувати, що за складністю нормативної бази, а також за ступенем негативного впливу на економіку він не має рівних. Недарма про нього негативно відгукувалися і прем'єр-міністр, і Президент України, і багато вчених-економістів.
Зрозуміло, що в Україні вже неодноразово вживалися захо-ди, спрямовані на зменшення негативних якостей цього податку, але особливих успіхів не було досягнуто. Тому деякі фахівці пропонують зменшити ставку ПДВ на певну величину (в різних випадках на 2 і 5 % ) й одночасно запровадити податок з обігу зі ставкою, що дорівнюватиме зниженню ставки ПДВ. Дехто про-понує взагалі замінити ПДВ податком з обігу.
О. Киреєв на основі проведеного аналізу робить висновок, що можливі такі три варіанти введення в правове поле України податку з обігу.
Перший варіант — це застосування розглянутого комбінованого підходу (ПДВ зберігається, але його ставка зменшується, і водночас вводиться податок з обігу за ставкою, що дорів-нює величині зниження ставки ПДВ). Такий підхід веде до посилення податкового навантаження як на суб'єктів господарсь-кої діяльності, так і на кінцевих споживачів. У цьому випадку до одного проблемного податку додається ще один, що в епоху СРСР не менш негативно впливав на перебіг економічних процесів.
Другий варіант також належить до комбінованого підходу, але з додатковою умовою, щоб ставка ПДВ була зменшена на величину більшу, ніж ставка запровадженого податку з обігу.
Причому в міру збільшення кількості технологічно взаємопов'язаних підприємств (тобто ступенів обробки) ця ставка має істотно знижуватися у зв'язку з дією накопичувального ефекту податку з обігу. У такому випадку у зв'язку з високими витратами на адміністрування ПДВ його стягування втрачає сенс, а використовуваний при цьому податок з обігу успішно відігра-ватиме роль "економічного гальма".
Третій варіант полягає в тому, що ПДВ слід скасувати, а податок з обігу запровадити лише для тих видів економічної діяльності, які максимально наближені до "останнього покупця". При цьому такі види діяльності мають бути звільнені від податку на прибуток. Лише в такому разі запровадження податку з обігу дасть змогу припинити безуспішні спроби усунення негативних якостей ПДВ і створить сприятливі умови для розвитку процесів спеціалізації та кооперування, без чого сподіватися на високі по-казники економічного зростання досить важко.
На нашу думку, скасування ПДВ в Україні було б помилкою, оскільки всі розвинуті країни (в тому числі країни — члени ЄС) запровадили або запроваджують цей податок (або подібні до ньо-го). В цьому плані заслуговує на увагу досвід Франції, яка першою запровадила ПДВ.
Платниками цього податку є підприємства, які займаються купівлею-продажем і в 1998 р. мали річний оборот 500 000 фран-цузьких франків, та підприємства, що надають послуги і мали оборот 175 000 франків за 1999 р. На 1 січня 2000 р. у Франції були встановлені такі ставки ПДВ:
1. нормальна (базова) ставка — 20,6 %;
2. знижена ставка — 5,5 %: продукти харчування, книги, громадський транспорт, операції з нерухомим майном;
3. особлива ставка — 2,1 %: надруковані періодичні видан-ня, медикаменти, препарати крові та ін.
Було встановлено також спеціальні ставки для Корсики та окремих департаментів. ПДВ сплачується щомісячно з 15 по 24 число місяця залежно від юридичної форми діяльності.
У 1999 р. базова ставка ПДВ становила 20,6 %, проте у перспективі передбачалося її зниження до 18,6 %. Статистичні дані засвідчують, що ПДВ є одним із найвагоміших структурних елементів податкових надходжень до Державного бюджету Фран-ції. Його частка в надходженнях непрямих податків до бюдже-ту становила: у 1983 р. — 44,4 %, 1990 р. — 44,8, 1998 р. -45,6,1999 р. — 44,4,2001 р. — 39,2 %.
ПДВ є не податком на підприємство, а податком на споживача.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблема заміни ПДВ податком з обігу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок