Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Планування фінансової санації

Планування фінансової санації

Назва:
Планування фінансової санації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,22 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Планування фінансової санації


Особливість сучасного періоду розвитку економіки України полягає у тому, що багато AT, створених у процесі приватизації, все ще перебувають у важкому фінансовому становищі або навіть є потенційними банкрутами. Для таких AT особливою складовою фінансового планування має бути план фінансової санації (фінансового оздоровлення).
Санація — це система фінансово-економічних, виробничо-технічних, організаційно-правових і соціальних заходів щодо відновлення платоспроможності, ліквідності та прибутковості підприємств.
План санації може містити такі основні заходи щодо відновлення платоспроможності: реструктуризація підприємства; перепрофілювання виробництва; закриття нерентабельних виробництв; відстрочка та розстрочка платежів або списання частини боргів, про що укладається мирова угода з кредитором; ліквідація дебіторської заборгованості; продаж частини майна; продаж підприємства як цілісного майнового комплексу; звільнення частини працівників та ін.
У процесі планування санаційних заходів основна проблема полягає в залученні фінансових ресурсів, необхідних для їх здійснення. Фінансування можна здійснювати з внутрішніх джерел, тобто без залучення додаткових фінансових ресурсів, або із залученням додаткових фінансових ресурсів — коштів власників, кредиторів, одержання державної фінансової підтримки (як виняток).
Санація без залучення додаткових фінансових ресурсів потребує мобілізації внутрішніх фінансових резервів, що можна забезпечити за рахунок:*
реструктуризації активів;*
зменшення (заморожування) витрат;*
збільшення виручки від реалізації.
Санаційні заходи за першим напрямком спричинюють зміни структури та складу активів і часто супроводжуються змінами скла-ду та структури пасивів балансу. За цим напрямком можуть плану-ватися певні заходи. Розглянемо їх детальніше.
1. Мобілізація прихованих резервів. Приховані резерви — це частина капіталу підприємства, що не відображається в його балансі. Приховані резерви дорівнюють різниці між реальною (вищою) вартістю та балансовою вартістю окремих майнових об’єктів підприємства.
Мобілізацію прихованих резервів здійснюють кількома способами:*
реалізацією окремих об’єктів основних та оборотних засобів, безпосередньо не пов’язаних з процесом виробництва і реалізації продукції (будівлі та споруди невиробничого призначення, корпоративні права інших підприємств, боргові цінні папери, нематеріальні активи, наднормові запаси сировини та матеріалів тощо);*
індексацією балансової вартості майнових об’єктів, які неможливо реалізувати без порушення нормального виробничого циклу (така реструктуризація активів не пов’язана з реальним підвищенням платоспроможності, проте впливає на підвищення показників конкурентоспроможності підприємства). У разі індексації основних фондів змінюється структура пасивів (збільшуються статті балансу “Статутний капітал” або “Додатковий капітал”).
2. Використання зворотного лізингу (господарська операція, яка передбачає продаж основних фондів з одночасним зворотним отриманням їх в оперативний або фінансовий лізинг). Наприклад, збиткове підприємство продає лізинговій компанії адміністративну будівлю з одночасним укладенням договору про лізинг цього об’єкта нерухомості. Кредитоспроможність підприємства знижується, а платоспроможність різко підвищується.
3. Здавання в оренду основних фондів, які не повністю використовуються у виробничому процесі, об’єктів незавершеного будівництва.
4. Оптимізація структури розміщення оборотного капіталу (зменшення частки низьколіквідних обігових активів, тобто коштів у різних видах запасів).
5. Продаж окремих низькорентабельних структурних підрозділів (філій). За рахунок цієї операції підприємство може отримати інвестиційні ресурси для перепрофілювання виробництва на прибуткові види діяльності.
6. Рефінансування дебіторської заборгованості (переведення її в інші, ліквідні форми оборотних активів: кошти, короткострокові фінансові вкладення тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Планування фінансової санації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок