Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фіскальні аспекти залучення іноземного капіталу

Фіскальні аспекти залучення іноземного капіталу

Назва:
Фіскальні аспекти залучення іноземного капіталу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,03 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Фіскальні аспекти залучення іноземного капіталу


Входження України у світовий економічний простір на засадах партнерства не може відбутися без створення інтегрованих підприємницьких структур. Безумовно, великий бізнес прагне передбачати перспективи, прорахувавши як виграші, так і втрати від реалізації своїх проектів. Важлива роль у вирішенні цих питань належить державі. Тому проблема формування дійової системи державного регулювання іноземного інвестування, визначення загальних принципів владного впливу на інвестиційну діяльність іноземних інвесторів (головним чином транснаціональних корпорацій (далі – ТНК), удосконалення механізмів застосування важелів стимулювання надходжень інвестиційних ресурсів з-за кордону потребує як теоретичного, так і практичного вирішення.
В останні роки в Україні опубліковано багато праць, присвячених інвестиційній поведінці ТНК у глобальному середовищі. Вагомий внесок у розробку цих проблем зробили вітчизняні вчені: Б.Д. Гаврилишин, А.С.Гальчинський, П.І. Гайдуцький, В.М. Геєць, А. Грищенко, Ю.М. Пахомов, О.І. Рогач, А.С. Філіпенко та інші. Та разом з тим проблема взаємодії вітчизняного капіталу з іноземними корпораціями для забезпечення ефективної інтеграції України у світове господарство та її економічного розвитку потребує подальшого дослідження і розв’язання.
Метою даної роботи є аналіз інвестиційної діяльності іноземних транснаціональних корпорацій в Україні та їхня взаємодія з фінансово-промисловими групами (далі – ФПГ).
У даний час існують різні визначення транснаціональних корпорацій. Так, А. Грищенко зазначає, що ТНК – „це міжнародні фірми, як правило, з акціонерним капіталом, що мають свої господарські підрозділи у двох або більше країнах, управління якими здійснюється з одного або декількох центрів…. Вивіз капіталу, який переважно здійснюється у формі прямих іноземних інвестицій, залишається основною формою експансії ТНК, які здійснюють свою виробничу і торговельну діяльність за межами національної держави через свої дочірні підприємства, філії і представництва” [5]. Російські економісти визначають ТНК за критерієм національної належності: 1) власне транснаціональні корпорації – національні фірми, чия діяльність поширюється за межі тієї країни, де перебуває їхня штаб-квартира; 2) багатонаціональні фірми – об’єднання національних бізнес-організацій різних держав. В енциклопедії ТНК (transnational corporation, TNC) – крупна фірма (або об’єднання фірм різних країн), яка має закордонні активи (капіталовкладення) і яка здійснює сильний вплив на будь-яку сферу економіки (або декілька сфер) у міжнародному масштабі [13]. Незважаючи на різні визначення ТНК, вони мають спільні цілі та завдання. Всі економісти і експерти поділяють думку, що транснаціональні корпорації – основні дійові особи сучасної світової економіки та джерело найбільшої частини прямих і портфельних інвестицій.
ТНК можуть здійснювати як позитивний, так і негативний вплив на економіку країн, де вони діють. З одного боку, під тиском ТНК країни з перехідною економікою вимушені здійснювати заходи щодо лібералізації та дерегуляції, а з іншого – такі заходи не завжди мають позитивний вплив на національні господарські комплекси і навіть створюють безпосередню загрозу для країн із недостатньою конкурентоспроможністю. Разом з тим, діяльність ТНК, у першу чергу прямі іноземні інвестиції з їхнього боку, – один із визначальних факторів підвищення конкурентоспроможності країн з перехідною економікою та їхніх експортно-орієнтовних галузей. Це обумовлено не просто надходженням додаткового капіталу, а і можливостями передачі сучасних західних технологій, ноу-хау та передового досвіду, а також виходу на нові ринки. Водночас реалізація таких заходів значною мірою залежить від ролі держави у процесах конкурентної регуляції в країнах-донорах ТНК. Досвід Угорщини, Польщі, Чехії і Словаччини свідчить про те, що саме стійка і послідовна підтримка на рівні держави вітчизняного сектора економіки паралельно з формуванням привабливого інвестиційного клімату дозволила отримати значні обсяги прямих іноземних інвестицій (ПІІ) [4, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Фіскальні аспекти залучення іноземного капіталу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок