Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Вплив акцизного оподаткування на ділову активність підприємств на ринку ЄС (на прикладі підприємств харчової промисловості)

Вплив акцизного оподаткування на ділову активність підприємств на ринку ЄС (на прикладі підприємств харчової промисловості)

Назва:
Вплив акцизного оподаткування на ділову активність підприємств на ринку ЄС (на прикладі підприємств харчової промисловості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,97 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Вплив акцизного оподаткування на ділову активність підприємств на ринку ЄС (на прикладі підприємств харчової промисловості)


Перехід України до ринкової економіки зумовив необхідність створення власної податкової системи, яка не повинна бути простим копіюванням досвіду інших країн, але повинна спонукати підприємницьку діяльність до ділової активності. Саме податкова система кожної країни відображає конкретні умови: рівень розвитку економіки, соціальної сфери, зовнішньої і внутрішньої політики, традицій народу, географічне положення і безліч інших чинників. У зв’язку з цим склад податкової системи, структурні співвідношення окремих податків, порядок їхнього обчислення, форми розрахунків, організація податкової служби можуть значно відрізнятися. Мету гармонізації акцизного оподаткування до вимог ЄС європейські можновладці формулюють такими трьома складовими: встановлення фіскальної нейтральності в самій фінансовій системі ЄС, спрощення умов торгівлі для зовнішніх і внутрішніх агентів та створення умов для ефективного функціонування внутрішнього ринку ЄС. При цьому передбачається певна відносна відкритість ринку ЄС для зовнішніх агентів (у т. ч. і українських товаровиробників). У даному дослідженні автор намагається відповідсти на питання: чи є це відкритість ринку ЄС.
Метою ж даної статті є дослідження впливу відмінностей у акцизному оподаткуванні України та країн-членів ЄС на ділову активність підприємств харчової промисловості.
Проблемі акцизного оподаткування та його впливові на різні сторони підприємницької діяльності присвячено ряд наукових робіт таких відомих авторів, як М. Ігнатишин, Б. Бур-луцького, К. Ковальчука, А. Рябцевої, В.Бєлінського, О. Шайди, Т. Реви, Д. Дяковського та багатьох інших. Та, незважаючи на їхній вагомий вклад у розробку даного питання, невирішеним залишається проблема гармонізації акцизного оподаткування до вимог ЄС, зважаючи на стратегічну мету України на вступ до цього об’єднання. Для розв’язання цієї проблеми, перш за все, необхідно оцінити вплив податкового законодавства ЄС на економічну діяльність українських суб’єктів господарювання. У даній статті зроблена спроба дати таку оцінку (на прикладі підприємств харчової промисловості).
Акцизне оподаткування в системі податкової системи має свою значну історію. Класичним, з погляду світового досвіду, є перелік підакцизних товарів, що використовується в Україні. Він практично співпадає з переліком інших країн. Наприклад, у Великобританії до підакцизних товарів відносяться алкогольні напої, тютюнові вироби, паливо, транспортні засоби. При чому лише по тютюнових виробах розмір податку встановлено у вигляді процентної надбавки до ціни товару (яка коливається в межах 10–30 %).
У Франції податок на додану вартість став у 1954 р. його батьківщиною. Функції акцизного оподаткування виконує лише податок на додану вартість, але він же виконує функції акцизного збору шляхом встановлених диференційованих ставок, де максимальна ставка 22 % застосовується до оборотів з реалізації таких товарів: автомобілі, кіно-, фототовари, алкогольні напої та тютюнові вироби, парфумерія та деякі предмети розкоші. При чому, крім зазначених товарів (вони оподатковуються за підвищеною ставкою ПДВ), підакцизними є сірники, запальнички, вироби з дорогоцінних металів, цукор і кондитерські вироби, пиво і мінеральні води та ін. До підакцизних товарів відносяться алкогольні напої, тютюнові вироби, сірники, запальнички, вироби з дорогоцінних металів, цукор і кондитерські вироби, пиво і мінеральні води, деякі види автомобільного транспорту, літальні апарати. Непрямими податками додатково до ПДВ обкладаються також електроенергія, телевізійна реклама.
У Німеччині особливістю справляння акцизу є те, що, крім загальноприйнятих підакцизних товарів, ним обкладаються ще і страхові угоди (12страхового полісу). Особливістю існування акцизів в Італії є оподаткування бананів, будівельних матеріалів, електроенергії та нафти за підвищеними ставками. У Швеції до підакцизних товарів належить досить обмежена група: алкоголь, тютюн, бензин та енергія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вплив акцизного оподаткування на ділову активність підприємств на ринку ЄС (на прикладі підприємств харчової промисловості)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок