Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Спільні підприємства як спосіб залучення інвестицій

Спільні підприємства як спосіб залучення інвестицій

Назва:
Спільні підприємства як спосіб залучення інвестицій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,29 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Спільні підприємства як спосіб залучення інвестицій


На сучасному етапі розвитку наша країна внаслідок трансформаційних процесів у минулому переживає період нестабільності та встановлення економічної, правової та соціальних структур. Будь які зміни подібного характеру не проходять без значних  затрат ресурсів, а зміни в масштабі цілої країни потребують залучення капіталів колосального масштабу. Нажаль, внутрішні інвестиції гальмуються нерозвинутістю вітчизняного фондового ринку, а також станом банківської системи України. В результаті цього, питання залучення інвестиційних ресурсів з-за кордону є досить актуальним вже протягом довготривалого періоду часу. Зараз ситуація, з точки зору експертів, повертається на краще. Україна вступила в інвестиційний період, про що свідчить рівень прямих іноземних інвестицій, який у 1993-1996 роках був близько 219,4 млн. доларів США, а вже у 1999 році їх рівень зріс до 464,1 млн., в 2001р. - 613,4 млн., в 2002 - 726,3 млн., в 2004- 959, 2 млн., а протягом 2006 року їх рівень зріс до позначки у 1,7 млрд.. Як бачимо, об'єм припливу іноземних капіталів значно зріс, але досягти більшої ефективності можна за допомогою проведення процесу інвестування у вже сформовані організаційно-економічні структури, наприклад у спільні підприємства.
Створення сприятливого інвестиційного клімату в державі, галузі, регіоні або в окремій фірмі зв'язане з чітким регулюванням інвестиційної діяльності. Підвищення інвестиційної активності нині має стати ключовою проблемою інвестиційної політики як окремої фірми так і держави вцілому. Таке підвищення потре-бує створення певних передумов: зниження рівня (темпів) інфляції; стабілізації національної валюти; вдосконалення системи оподаткування; стабільності основних законодавчо-нормативних актів, що регулюють різні аспекти інвестиційної діяльності. Зараз правова система України складається з низки законів та інших нормативних актів, котрі мають регулювати весь комплекс питань інвестиційної діяльності фірм. З них варто назвати закони "Про інвестиційну діяльність", "Про державну програму заохочення іноземних інвестицій в Україні", "Про цінні папери і фондову біржу", Декрет Кабінету Міністрів України "Про режим іноземного інвестування". Одним із пунктів з метою стимулювання розвитку спільного інвестування у законі України "Про інвестиційну діяльність" є дозвіл здійснювати інвестиційну діяльність у формі спільного інвестування коштів і цінностей громадянами і юридичними особами України та іноземних держав. Підприємством з іноземними інвестиціями вважається таке, у статутному фонді якого не менше 10 % вкладень припадає на долю іноземного інвестора [1,с.35].
Іноземні інвестиції можуть надходити у слідуючих формах: іноземна валюта, що визнається конвертованою НБУ; валюта України при реінвестиціях в об'єкт первинного інвестування чи в будь-які інші об'єкти інвестування відповідно до чинного законодавства України; будь-яке рухоме та нерухоме майно та пов'язані з ним майнові права; акції, облігації, інші види цінних паперів, а також корпоративні права; будь-які права інтелектуальної власності, вартість яких у конвертованій валюті підтверджена згідно з законами країн-інвесторів та експертною оцінкою в Україні; права на здійснення господарської діяльності, включаючи право на використання надр і природних ресурсів [2].
Прийняття законів та інших нормативних актів, що регулюють ін-вестиційну діяльність, належить до найважливіших умов інвестицій-ної політики. Законодавчі акти цієї політики регулюють інвестиційну діяльність суб'єктів підприємництва в таких організаційно-економічних формах як: регулювання об'єктів і сфер інвестування; податкове регулювання інвестиційної діяльності (для фірм з іноземними інвестиціями встановлені додаткові пільги щодо оподаткування збільшенням п'ятирічного періоду звільнення від податку на прибуток залежно від розміру іноземної інвестиції: на один рік для інвестицій від 500 тисяч до 5 мільйонів; на три роки - від 5 до 50 мільйонів; на п'ять років - понад 50 мільйонів доларів США.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Спільні підприємства як спосіб залучення інвестицій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок