Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінанси і банківська система

Фінанси і банківська система

Назва:
Фінанси і банківська система
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,31 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Фінанси і банківська система


Особливості фінансово-кредитної системи.
Суть і принципи організації банківської справи.
Ринок цінних паперів.
Фондова біржа.
Позичковий капітал. Підприємницький прибуток і процент. Прибуток банку.


1. Фінансово-кредитна система – це система дії грошового обігу в державі, який породжує ринок капіталів.
Капітал – це вартість, який приносить додаткову вартість, тобто це само зростаюча вартість.
Капітал може існувати у грошовій формі, цінних паперах, а також у формі факторів виробництва і товару. Але найбільш універсальна форма – це гроші (фінанси).
Англійський економіст Давид Рікардо дав таке визначення капіталу: “Капітал – це частина багатства країни, яка застосовується у виробництві і приводить у рух працю”.
Отже капітал – це суспільне багатство в різних його формах, яке в своєму русі приносить приріст, багатство. Тут важливим є ринок капіталу, який полягає в продажі і купівлі капіталу. Цей процес відбувається у формі позики капіталів.
Комерційний кредит – це позика товарів, банківська позика. Кредит – грошима, тому банки є інструментом ринку – капіталу, тобто це підприємство, що виконує посередницькі функції при здійсненні платежів і наданні грошового кредиту.
2. Діяльність банку полягає в тому, що вони приймають на збереження під певний процент вільні грошові засоби від підприємств і на цій основі нагромаджуються грошові засоби, які віддають в кредит на більший процент. Отже вся діяльність – операції банків поділяється на 2 види: з одного боку банки приймають вклади, а з іншого – віддають гроші у позику – кредит операції, які полягають у прийманні грошових вкладів (депозитів) і збільшенні грошових засобів банків, називають пасивними. А операції, спрямовані на використання цих грошових засобів з метою одержання доходу називають активними.
Пасивні операції полягають у прийманні вкладів у випуску банкомат і цінних паперів, що збільшує грошові засоби банку. При цьому власні капітали банку складають часто лише 7-8% від усіх засобів банку.
Активні операції – це позика грошей, купівля цінних паперів, що приносить дохід векселів (купівля векселів називається обліком векселів).
Позика надається банком на короткий строк – до 1 року (короткостроковий кредит), або на більш тривалий (довгостроковий кредит). Довгостроковий кредит надається під більший процент.
Доход банку (банківський прибуток) – це різниця між процентами по вкладах і процентами по позиці, які завжди вищі.
В залежності від функцій, які вони виконують, усі банки поділяються на такі види:
Комерційні банки – здійснюють кредитування промисловості і торгівлі. Вони приймають вклади і випускають цінні папери.
Інвестиційні банки – надають довгострокові кредити (інвестиції) підприємствам і випускають цінні папери.
Емісійні банки – це центральні банки країни. Вони здійснюють емісію (випуск грошей-банкнот). Кредитують інші банки – це банки банків державні, зберігають золоті і валютні запаси країни.
Спеціальні банки здійснюють кредитування будівельних підприємств (будівельні банки), сільського господарства (сільськогосподарські банки).
Населення; ощадні банки; надають кредити під заклад нерухомості землі – іпотечні банки.
Основні функції всіх банків:
Перетворення грошових засобів у капітал
Посередництво в кредитах
Посередництво в платежах.
3. Обов’язковим атрибутом ринкової економіки є – ринок цінних паперів.
Цінні папери – це документи, що засвідчують право володіння певною вартістю, завдяки чому приносять дохід. Але на відміну від реального капіталу є фіктивним, який тільки заміщає реальний капітал. Це:
1. Акція – цінний папір, який засвідчує частку капіталів на паях (акціонеру). Що приносить дохід у вигляді дивіденду ,які є частиною прибутку акціонерного товариства. Акції продаються не по номінальній вартості, а по курсу.
Акція випускається комерційними банками і щорічно власник її отримує прибуток – дивіденд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Фінанси і банківська система

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок