Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Теоретичні аспекти завдань фінансового обліку у сучасній обліковій системі

Теоретичні аспекти завдань фінансового обліку у сучасній обліковій системі

Назва:
Теоретичні аспекти завдань фінансового обліку у сучасній обліковій системі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,26 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Теоретичні аспекти завдань фінансового обліку у сучасній обліковій системі


Суспільні відносини ґрунтуються на інформації про наявність майна та його рух з метою контролю та управління господарськими процесами. Таку інформацію забезпечує облік.
Облік, як галузь сучасного пізнання, розвивався, змінювався і поступово оформився у сукупність концепцій, законів, аксіом, правил та процедур, за допомогою яких кількісні та якісні дані трансформуються в інформацію для прийняття управлінських рішень.
Методи бухгалтерського обліку та завдання, що ставились перед ним залежали від розвитку людини. Скільки існує бухгалтерський облік, стільки не припиняються суперечки щодо його сутності, завдань та кінцевої мети.
Основним завданням бухгалтерського обліку України радянського періоду був контроль за формуванням собівартості продукції в процесі виробництва.
Розвиток ринкової економіки в Україні, формування нових господарських структур на основі різних форм власності, розширення міжнародних економічних зв'язків диктують необхідність подальшого удосконалення бухгалтерського обліку.
Нині ряд дослідників теорії бухгалтерського обліку вважають
бухгалтерський облік окремою функцією управління. Вони виділяють облік як одну з функцій управління разом з такими загальними функціями, як планування, організація, регулювання, контроль. Облік при цьому пов'язують з усіма основними функціями управління шляхом взаємного обміну відповідною інформацією.
Зміни в сучасній системі бухгалтерського обліку визначаються тим, яка інформація, кому та в які строки повинна подаватися. Це дозволяє проектувати систему таким чином, що при мінімальних витратах отримувати Найбільший обсяг потрібної інформації і задовольнити потреби максимальної кількості


споживачів.
З переходом до ринку, розширенням міжнародних економічних відносин, із прийняттям Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" [1] в країні відбувається приведення національної системи бухгалтерського обліку і звітності у відповідність до реалій ринкової економіки та міжнародних стандартів фінансової звітності.
Реформування бухгалтерського обліку України збалансовує два полюси:
- з однієї сторони - збереження національних методологічних
напрацювань;
- з іншої сторони - беззастережне сприйняття в якості національних
міжнародні стандарти фінансової звітності, коли бухгалтерський облік
сприймається як ділова мова бізнесу в глобальній економіці, що важливо для
країн, які потребують значних зовнішніх інвестицій.
Нині, серед науковців, відсутня єдність у поглядах, щодо доречності виділення окремих підсистем бухгалтерського обліку. Одні з них висувають твердження на користь поділу єдиної системи на ряд підсистем, в тому числі підсистем фінансового та управлінського обліку [3-4]. Інші вважають просто недоречним виділяти управлінський облік як окремий вид обліку так, як неможливо чітко визначити його предмет і метод [2].
На наш погляд, з поділом єдиної облікової системи має відбуватися і чітке виділення завдань окремо взятої підсистеми.
Виходячи із того, що фінансовий облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться кожним підприємством та передбачає сукупність правил та процедур, які забезпечують підготовку, оприлюднення інформації про результати діяльності підприємства та його фінансовий стан відповідно до вимог законодавчих актів і національних стандартів бухгалтерського обліку, до основних завдань фінансового обліку відносяться:
- збір даних про господарські факти та їх фіксування в первинних
документах;
-інтерпретація фактів (ґрунтування, оцінка, відображення методом


подвійного запису на рахунках бухгалтерського обліку);
-нагромадження даних про окремі об'єкти в регістрах бухгалтерського обліку;
- складання звітних форм про стан і структуру активів, пасивів, капіталу, грошових потоків.
Вирішення цих завдань дає можливість систематичного контролю за змінами, які відбуваються у складі об'єктів обліку та узагальнення інформації про такі зміни у формах звітності, які подаються користувачам для прийняття рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Теоретичні аспекти завдань фінансового обліку у сучасній обліковій системі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок