Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Правові засади обігу переказних векселів

Правові засади обігу переказних векселів

Назва:
Правові засади обігу переказних векселів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,05 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Правові засади обігу переказних векселів
У попередніх підрозділах ми вже неодноразово вдавалися до роз'яснення основних правил оформлення, виписування та обігу як переказних, так і простих векселів. Тепер наше завдання полягає в тому, щоб доповнити та узагальнити викладений матеріал і тим самим допомогти читачеві закріпити його.
Отож переказний вексель виписується у формі безумовного наказу чи пропозиції боржникові сплатити вказану суму за раніше відпущені у кредит цінності або внаслідок отриманого на це права. Переказним переважно виступає комерційний вид векселя, яким кредитор (у інших угодах — трасант) доручає своєму дебіторові (трасату) провести платіж вексельної суми в установлений термін не йому, а певній особі (бенефіціарові). Оскільки плата переказується третій особі, то звідси й сам переказний вексель, за своїм змістом наближається до платіжних документів і наказів (чеки, перекази, платіжні доручення). При цьому передумови для переказу (трасування) чи неакцепту переказного векселя залишаються за межами вексельного права, а реальною підставою трасування, як правило, стають випадки у господарській практиці, коли векселедавець має у трасата відповідне покриття чи навіть просту домовленість із ним.
Безумовність розпорядження сплатити певну суму грошей за переказним векселем знімає будь-які сумніви щодо зобов'язання трасата і вказує на односторонність взяття ним цього зобов'язання. Це ніяк не порушує принцип рівноправності суб'єктів правовідносин і грошового характеру вексельного зобов'язання.
Вираз "Сплатіть проти цього векселя наказові..." робить безпідставними й непотрібними будь-які приписки і супроводжувальні листи. Переказний вексель не може вважатися формальною пропозицією платникові укласти угоду на основі запропонованих умов. Адже ще на момент укладання вексельної угоди згідно з попередніми розрахунками потенційний платник уже є боржником трасанта або отримує необхідне забезпечення під платіж, про який свідчить вексель. Ось чому в момент акцепту платник зі своєї власної волі виражає згоду сплатити борг третій особі.
Переказні векселі виписуються продавцями на покупців, як правило, з пропозицією сплатити вказану суму на користь свого обслуговуючого банку, в якому продавець отримав кредит, котрий був йому необхідний для фінансування угоди. Дана операція суттєво спрощує розрахунки, зміцнює платіжну дисципліну і робить переказний вексель надійним посередником у гуртових кредитних операціях. Порівняно з ним простий вексель виконує набагато вужчу, локальну роль і обертається тільки між технологічно пов'язаними контрагентами, що стабільно підтримують тривалі зв'язки і взаєморозрахунки чи передбачають взаємопогашення вексельних вимог кліринговими операціями. А трансфери, індосаменти, дисконтування тощо зробили переказний вексель невтомним мандрівником з одного ринку на інший, від одного товаровиробника до іншого. На відміну від національних форм грошових знаків цей вексель легко долає значні світові простори.
Зародження обігу переказних векселів відображає об'єктивний процес розвитку ринкових відносин. Насамперед це безпосередньо пов'язане з такою потребою комерційного кредиту, як переборювання труднощів переміщення готівкової маси грошей. Завдяки можливості пере казною векселя зазначати віддалений термін платежу платник отримує певний відтинок часу у днях, що дає йому змогу, знаючи суму і дату платежу, своєчасно реалізувати свої товари, які він отримав у кредитора, і точно та в строк здійснити розрахунки за допомогою викупу векселя у його тримача.
Нагадаємо, що практикою вексельного обігу напрацьовано такі терміни презентації переказних векселів: "за пред'явленням"; "у такий-то час від пред'явлення"; "у такий-то час від складання"; "на визначений день". Векселі, що містять інше зазначення строку або послідовні терміни платежу, є недійсними.
Надалі вдосконалюючись, переказний вексель набув властивостей індосаменту та акцепту, внаслідок чого став оборотним засобом перетворення комерційного кредиту на готівку, формою кредитних грошей, цінних паперів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Правові засади обігу переказних векселів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок