Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Гроші як основа фінансових ресурсів

Гроші як основа фінансових ресурсів

Назва:
Гроші як основа фінансових ресурсів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,12 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Гроші як основа фінансових ресурсів


Закони грошового обігу та основні тенденції його динаміки
Зарубіжна фінансова наука трактує фінанси досить широко: де існують товар і гроші, там е і фінанси. І це не випадково, адже термін "фінанси" походить від середньовічного латинського терміна financia, що означає обов'язкову сплату грошей.
Отже, обов'язковою ознакою участі фінансів у економічному житті є гроші. Без використання грошей у процесах виробництва, у виконан-ні державою своїх функцій, у тому числі й зовнішньоекономічних, не було б і фінансів. Усі процеси економічного життя, де беруть участь фінанси, мають грошове вираження, тобто оцінку в грошовій формі.
Гроші — це економічна категорія, що означає особливий, специфіч-ний товар, який відіграє роль загального еквівалента, рівноцінності, тобто форму вартості всіх інших товарів. У господарській практиці назву грошей можуть мати одиниці рахунку, в яких визначені ціни на товари; написи на банківських рахунках; кошти, витрачені на придбання цінних паперів; боргові зобов'язання, що використовують-ся для платежів; національні грошові знаки; іноземна валюта тощо.
Грошовий обіг — це рух грошей у процесі товарного обороту, надання послуг, погашення боргових зобов'язань тощо.
У зв'язку з цим виникає запитання: а яка саме кількість грошей необхідна на ринку в певний час для безперебійного забезпечення товарного обороту?
На це запитання в найбільш загальному плані дає відповідь від-критий К. Марксом закон грошового обігу, згідно з яким кількість грошей визначається відношенням суми цін товарів до числа обо-ротів однойменної грошової одиниці з урахуванням додаткових факторів — проданих у кредит товарів, суми взаємопогашених пла-тежів та платежів, для яких настав строк виплати, а також маючи на увазі суму повторного обігу, де одні й ті самі гроші функціонують то як засоби обігу, то як засоби платежу. Закон грошового обігу діє там, де є товарне виробництво, товарний і грошовий обіг, а також за умов різних грошових систем. Він виражає одну з головних умов підтри-мування ринкової рівноваги, надання стійкості купівельній спро-можності грошей. Виконання вимог цього закону особливо актуальне нині, коли відійшов в історію безпосередній зв'язок грошей із золо-том, і маса грошових знаків, що перебувають в обігу, має купівельну спроможність та суспільну значущість настільки, наскільки за ними стоять реальні, визнані суспільством якісні товари. Недотримання вимог закону грошового обігу, як переконує практика, може призвес-ти до появи в економіці країни значних елементів натуральних гос-подарських зв'язків між виробниками і споживачами продукції та, зрештою, навіть до витіснення з господарського механізму еко-номічних методів господарювання або ж до їх значного послаблення.
формою організації грошового обігу, що встановлюється, як пра-вило, державним законодавством певної країни, є грошова систе-ма. Вона охоплює:*
товар, що відіграє роль загального еквівалента;*
грошову одиницю — масштаб цін;*
засоби обігу та засоби платежу (металеві, паперові, кредитні
та електронні гроші);*
порядок карбування монет і порядок випуску в обіг паперо-вих грошей;*
форми й умови безготівкового платіжного обороту та обігу
кредитних грошей;*
порядок обміну національної валюти на іноземні, а також фіксо-ваний державою валютний курс.
Формування грошових систем розпочалося ще в період розкла-ду первіснообщинного ладу, певною мірою як завершення тривалого процесу розвитку форм вартості товару. Так, уже Київська Русь мала порівняно розвинуту грошову систему, а карбування монет тут почало-ся навіть раніше, ніж у деяких великих європейських державах — у Х—ХІ ст. Це ще один із незаперечних доказів значної ролі держави наших предків в економічному та політичному житті на той період. Пізніше, наприклад. Новгородська область платила за часів Ярослава 300 гривень данини, в XI ст. — 2500; татарам давали 2000 гривень сріблом. Із давньоруської грошово-вагової системи взяла початок московська грошова система, за якої з гривні (внаслідок поділу її на кілька частин) виникає рубль, згадуваний в історичних документах на початку XIV ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Гроші як основа фінансових ресурсів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок