Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Управління власними ресурсами підприємства

Управління власними ресурсами підприємства

Назва:
Управління власними ресурсами підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,06 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
РЕФЕРАТ
на тему:
Управління власними ресурсами підприємства


План
1. Базові елементи оцінки та управління вартістю власного капіталу
2. Фінансові механізми управління формуванням операційного прибутку
3. Дивідендна політика
4. Емісійна політика
5. Список літератури


Базові елементи оцінки та управління вартістю власного капіталу
1. Вартість функціонуючого власного капіталу має найбільш надійний базис розрахунку у вигляді звітних даних підприємства, у процесі такої оцінки враховуються:
а) середня сума використаного власного капіталу у звітному періоді за балансовою вартістю. Цей показник є вихідною базою коректування суми власного капіталу з урахуванням поточної ринкової його оцінки. Розрахунок цього показника здійснюється за методом середньої хронологічної за ряд внутрішніх звітних періодів;
б) середня сума використаного власного капіталу в поточній ринковій оцінці. Методика розрахунку цього показника розглянута раніше;
в) сума виплат власного капіталу (у формі відсотків, диві дендів тощо) за рахунок чистого прибутку підприємства. Ця сума є ціною, яку підприємство платить за використаний капітал власників. У більшості випадків цю ціну визначають самі власники, встановлюючи розмір відсотків і дивідендів на вкладений капітал у процесі розподілення чистого прибутку.
Вартість функціонованого власного капіталу підприємства у звітному періоді визначається за такою формулою:
виплачена власникам підприємства у процесі його розподілення за звітний період; ВКС — середня сума власного капіталу підприємства у звітному періоді.
Процес управління вартістю цього елемента власного капіталу визначається, перш за все, сферою його використання — операційною діяльністю підприємства. Він пов'язаний з формуванням операційного прибутку підприємства і здійсненою ним політикою розподілення прибутку (форми такої політики будуть розглянуті далі). Відповідно вартість капіталу, що функціонує в плановому періоді, визначається за формулою:
2. Вартість нерозподіленого прибутку останнього звітного періоду оцінюється з урахуванням відповідних прогнозних розрахунків. Так як нерозподілений прибуток являє собою ту капіталізовану його частину, яка буде використана у майбутньому періоді, то ціною сформованого нерозподіленого прибутку є заплановані на його суму виплати власникам, яким він належить.
Такий підхід до оцінки нерозподіленого прибутку базується на тому, що якщо б він був виплачений власникам капіталу при його розподіленні за результатами звітного періоду, вони б, інвестуючи його в інші об'єкти, одержали відповідний прибуток, який був би ціною цього інвестованого капіталу. Але власники надали перевагу інвестуванню цього прибутку у власне підприємство, отже, його ціною є запланована до розподілення сума чистого прибутку майбутнього періоду на цю частину інвестованого капіталу.
З урахуванням такого підходу, вартість нерозподіленого прибутку (ВНП) прирівнюється до вартості функціонуючого власного капіталу підприємства (ВКФ„) у плановому періоді:
Такий підхід дозволяє зробити висновок: оскільки вартість власного капіталу, що функціонує у плановому періоді і вартість нерозподіленого прибутку в цьому ж періоді рівні, за оцінкою середньозважуваної вартості капіталу в плановому періоді ці елементи капіталу можуть розглядатися як єдиний сумарний елемент, тобто включатися в оцінку з єдиною сумарною питомою вагою.
Процес управління вартістю нерозподіленого прибутку визначається сферою його використання — інвестиційною діяльністю. Тому мета управління цією частиною капіталу підпорядкована меті інвестиційної політики підприємства і, відповідно, норма інвестиційного прибутку (внутрішня ставка прибутковості) завжди повинна зіставлятися з рівнем вартості нерозподіленого прибутку.
3. Вартість додатково залученого акціонерного (пайового) капіталу розраховується у процесі оцінки диференційовано за привілейованими і простими акціями (або додатково залученими паями).
Вартість залучення додаткового капіталу за рахунок емісіі привілейованих акцій визначається з урахуванням фіксованого розміру дивідендів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Управління власними ресурсами підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок