Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> реферат: Ресурси підприємств кооперативної торгівлі: теоретичні проблеми трактування змісту категорій і методології аналізу

Ресурси підприємств кооперативної торгівлі: теоретичні проблеми трактування змісту категорій і методології аналізу / сторінка 2

Назва:
Ресурси підприємств кооперативної торгівлі: теоретичні проблеми трактування змісту категорій і методології аналізу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,35 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

Виклад основного матеріалу дослідження
Як переконує огляд наукових видань, практично в усіх випадках трактування їх змісту, ресурси означають засоби ведення господарства, деяку сукупність елементів, що представлені у вигляді запасів і яким-небудь чином пов'язані з функціонуванням та розвитком підприємства. Аналіз походження і змісту цієї фундаментальної наукової категорії переконує, що для вдосконалення прикладних методик управління ресурсами організацій споживчої кооперації їх найдоцільніше розглядати як сукупність елементів основного й оборотного капіталу та персоналу, для яких існує випробувана система статистичного обліку й кількісної оцінки, а значить і важелів управлінського впливу на них.
У науковій літературі до нині не сформувалося єдиної думки щодо класифікації та складу ресурсів підприємства. Так, зокрема, в економічній теорії традиційно прийнято виділяти три класичні види економічних ресурсів: людські (працю), природні (землю, корисні копалини) і виробничі (капітал), на чім і наголошують, скажімо, Самуельсон П.Е. і Нордхаус В.Д. [7, с.ЗЗ], Макконнелл K.P. і Брю C.JI. [5, с.37], Сломан Дж. і Саткліфф М. [10, с.19] та ін. Цілком логічно, що загальнотеоретичний підхід до поділу економічних ресурсів у першу чергу знайшов своє відображення в стратегічному управлінні. Наприклад, Ансофф І. на рівні окремого підприємства виділяє такі типи ресурсів, як фізичні (устаткування, заводи), фінансові (власні і позикові грошові кошти) і людські [1]. Однак, на наш погляд, такий поділ ресурсів має свої недоліки, оскільки мало відповідає реальним запитам практичного аналізу.
Саме на цю обставину звертають увагу ряд авторитетних фахівців, зокрема, і російський науковець Градов О.П. Він зазначає, що абсолютно недостатньо відносити до елементів виробничої системи лише матеріальні (речові) чинники виробництва, а також персонал як сукупність працівників певних професій. На його погляд, склад стратегічних ресурсів підприємства необхідно доповнити технічними, технологічний, фінансовими, кадровими, інформаційними, просторовими ресурсами, а також ресурсами організаційної структури системи управління [13].
Означений Градовим О.П. підхід безумовно заслуговує на увагу, але викликає ряд питань, перш за все, через відсутність методичних підходів до кількісної оцінки окремих видів ресурсів. Наприклад, залишається відкритим питання щодо методики оцінювання підприємницьких здібностей, оскільки окремої плати за використання цього виду ресурсів працівники споживчої кооперації не отримують, що не дозволяє дати йому самостійну кількісну оцінку. На стадії початкових розробок перебувають методичні підходи до кількісної оцінки інформаційних ресурсів. А тому, як ми вже на цім наголошували, основними видами ресурсів, на яких ми зосередимо свою увагу в даному дослідженні, є основний і оборотний капітал та трудові ресурси, аналіз яких на основі традиційної методики є переконливим і загальновизнаним.
Як і матеріальні ресурси будь-якого підприємства, матеріально-речовий капітал торговельного підприємства поділяється на основний та оборотний. Матеріальні ресурси тривалого використання, які торговельне підприємство утримує з метою постачання товарів, надання послуг, передачі в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних чи соціально-культурних функцій, складають його основний капітал. Як стверджується в перекладному виданні словника сучасної економіки Макміллана, «основний капітал» {англ. - capital stock) означає сукупність або суму капітальних благ, що знаходяться у розпорядженні суб'єкта, тобто, його фізичний капітал [9, с.368]. Однак такий підхід не є загальноприйнятим. Скажімо, «Большой экономический словарь» автора Борисова О.Б. визначає основний капітал як узагальнюючий показник, що характеризує в грошовому виразі весь капітал підприємства, як фізичний, так і грошовий. На думку Борисова О.Б., основний капітал включає матеріальні цінності тривалого використання (земельну власність, споруди, машини, обладнання), фінансові вклади (власні цінні папери, вклади в інші підприємства, борги інших підприємств), а також нематеріальні активи (патенти, ліцензії, товарні знаки, проекти) [4, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Ресурси підприємств кооперативної торгівлі: теоретичні проблеми трактування змісту категорій і методології аналізу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок