Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> реферат на тему: Ресурси підприємств кооперативної торгівлі: теоретичні проблеми трактування змісту категорій і методології аналізу

Ресурси підприємств кооперативної торгівлі: теоретичні проблеми трактування змісту категорій і методології аналізу / сторінка 3

Назва:
Ресурси підприємств кооперативної торгівлі: теоретичні проблеми трактування змісту категорій і методології аналізу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,35 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
487].
Визначальною рисою всіх складових елементів основного капіталу є їх багатократне використання в процесі виробництва, збереження фізичної форми протягом тривалого періоду і здатність приносити певну економічну вигоду. Під впливом виробничого процесу і зовнішнього середовища основний капітал поступово зношується і частинами переносить свою первинну вартість на вироблений продукт.
Крім того, у фаховій літературі поряд із терміном «основний капітал» знайшов застосовання споріднений термін «основні фонди», використання якого, на наш погляд, також потребує більш строгого підходу. У більшості видань і господарській практиці поняття «основний капітал» ототожнюється з поняттям «основні фонди» («основні засоби») підприємства, дещо рідше - з поняттями «необоротні активи» або «матеріальні активи». На наш погляд, використання вищеозначених понять в економічному аналізі вимагає більш точного врахування їх первинного змісту. Головним чином це стосується співвідношення таких базових понять, як «основний капітал» й «основні фонди». У строгому тлумаченні більш широким і ємким є поняття основного капіталу.
Для дослідження основного капіталу підприємства на даний момент розроблено досить багато різних методик, серед яких такі види аналізу як горизонтальний і вертикальний (засновані на кількісному аналізі структури основних фондів та її змінах), аналіз зміни фондовіддачі, фондоємності і рентабельності, показники екстенсивної (інтенсивної) завантаженості обладнання тощо. Аналіз використання основного капіталу полягає в оцінюванні забезпеченості ним підприємства. Для цього досліджується динаміка обсягу, складу і структури основного капіталу, його технічний стан за класифікаційними групами.
Іншою, не менш важливою складовою матеріальних ресурсів підприємства є його оборотний капітал. Являючись одним із найважливіших понять ринкової економіки, оборотний капітал є одночасно однією з найскладніших економічних категорій, проблема дослідження якої виявляється головним чином у двох аспектах: трактування суті оборотного капіталу (теоретичний аспект); визначення реальної потреби в оборотному капіталі для конкретної організації (практичний аспект).
Словник сучасної економіки Макміллана визначає «оборотний капітал» {англ. - working capital), як характеристику поточних активів підприємства, що фінансуються з довготермінових джерел [9, с.358]. Розрізняють валовий оборотний капітал і чистий оборотний капітал. Перший із них визначається як сума всіх поточних активів компанії, а другий - як величина, на яку поточні активи компанії перебільшують її поточні зобов'язання.
«Большой экономический словарь» Борисова О.Б. трактує оборотний капітал як найбільш рухливу частину капіталу підприємства яка на відміну від основного капіталу є більш динамічною і легко трансформованою в грошові засоби Г4, с.4591. До оборотного
капіталу Борисов О.Б. відносить грошову готівку, високоліквідні цінні папери, матеріально-виробничі запаси, нереалізовану готову продукцію, короткотермінову заборгованість інших підприємств даному підприємству. Він припускає можливість синонімічного використання споріднених термінів «оборотний капітал» і «оборотні фонди». Інший автор - Сафронов М.О. [8], ототожнює «оборотний капітал» і «оборотні засоби» підприємства та зазначає, що «оборотні засоби - це грошові кошти, авансовані в оборотні виробничі фонди і фонди обігу». Загалом ретроспективний аналіз наукових видань показує, що протягом тривалого періоду часу в науці зберігається кілька основних підходів щодо трактування сутності оборотного капіталу, кожен з яких має як свої переваги, так і свої недоліки.
На відміну від основного капіталу, який багаторазово бере участь у процесі виробництва, оборотний капітал функціонує лише в одному виробничому циклі та незалежно від способу виробничого споживання повністю переносить свою вартість на готовий продукт. Даний економічний ресурс різноманітний за своїм складом, структурою і призначенням. А тому від ефективності управління ним багато в чому залежить результат діяльності підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Ресурси підприємств кооперативної торгівлі: теоретичні проблеми трактування змісту категорій і методології аналізу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок