Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Ресурси підприємств кооперативної торгівлі: теоретичні проблеми трактування змісту категорій і методології аналізу

Загрузка...

Ресурси підприємств кооперативної торгівлі: теоретичні проблеми трактування змісту категорій і методології аналізу

Назва:
Ресурси підприємств кооперативної торгівлі: теоретичні проблеми трактування змісту категорій і методології аналізу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,35 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 65.01:334.735:339.16.012.34 JI.B. Тітенко, асп.
Полтавський університет економіки і торгівлі
Ресурси підприємств кооперативної торгівлі: теоретичні проблеми трактування змісту категорій і методології аналізу
На прикладі підприємств торговельної галузі розглянуто сучасні наукові підходи до розуміння сутності ресурсів організацій споживчої кооперації. Проаналізовано склад, структуру й основні критерії класифікації найважливіших груп економічних ресурсів. Окреслено місце і роль ресурсного підходу в управлінні підприємствами й організаціями системи споживчої кооперації з метою досягнення стратегічної задачі ефективного використання їх економічного потенціалу.
кооперативна торгівля, ресурси підприємства, основний капітал, оборотний капітал, трудові ресурси, фінансові ресурси
Постановка проблеми
Ефективне управління ресурсами господарюючих суб'єктів, до яких належать і підприємства та організації споживчої кооперації, завжди вважалося надійним засобом досягнення високого економічного результату. Особливої ваги й актуальності ресурсний підхід набуває нині в умовах системної трансформації вітчизняної споживчої кооперації та її провідної галузі - торгівлі, що відбувається на фоні відчутного впливу процесів глобалізації світового господарства, подальшої лібералізації міжнародної комерції і, як наслідок, загострення конкурентної боротьби та зростання дефіциту економічних ресурсів на всіх рівнях. У світлі оновлених тенденцій постає задача підвищення ефективності управління ресурсами підприємств та організацій системи споживчої кооперації, пов'язувана нині з гострою необхідністю розробки стратегій їх розвитку, а значить і потребою уточнення змісту, складу, класифікації та методології кількісної оцінки рівня використання ресурсів.
Аналіз основних досліджень і публікацій
Сучасні проблеми формування, розвитку і використання ресурсного потенціалу економічної організації знайшли відображення у працях багатьох вітчизняних, російських і західних учених: Ансоффа І., Барні Дж., Вернерфельта Б., Гавви В.Н., Градова О.П., Карпової О.В., Краснокутської Н.С., Лапіна Є.В., Отенко І.П., Пенроуз Е., Попова Є.В., Садекова A.A., Чечіна В.В. та ін.
Поряд із тим, власне ресурсні й управлінські аспекти забезпечення діяльності організацій споживчої кооперації, в тому числі і підприємств кооперативної торгівлі, висвітлені у наукових публікаціях недостатньою мірою. Частково вони віддзеркалені в теоретичних працях Апопія В.В., Бабенка С.Г., Горбоноса Ф.В., Зіновчука В.В., Маліка М.Й., Єрмакова В.Ф., Єфремової Г.М., Ісаєнко О.В., Клименко О.І., Мазаракі A.A., Раїцького К.А., Семенова А.К., Теплова В.І., Фрідмана A.M., Храмцової Т.Г. Існуючі наукові дослідження висвітлюють різні погляди їх авторів на природу ресурсів організацій, розуміння їх структури і функцій, характер взаємодії та роль у відтворювальному процесі. Однак при цім, не дивлячись на відносну розробленість ресурсної проблематики, теоретичної довершеності та особливо практичної спрямованості, їм явно бракує. Особливо це помітно в частині аналітичного забезпечення діяльності торговельних підприємств райспоживспілок.
Головне завдання статті - розгляд аналітичних положень, що фігурують у сфері аналізу ресурсного потенціалу вітчизняних організацій споживчої кооперації з метою їх теоретичного осягнення, можливого уточнення та поглиблення. Така постановка головного завдання статті зумовлює структуру окремих задач дослідження, які авторка вбачає для себе в наступному:
а) у світлі останніх ринкових трансформацій назріла необхідність переосмислення й систематизації наукових поглядів на суть ресурсів підприємств й організацій споживчої кооперації;
б) потребують уточнення й систематизації існуючі методологічні підходи (і критерії) щодо класифікації ресурсів підприємств провідної ланки споживчої кооперації - кооперативної торгівлі;
в) все вищезазначене має бути осмислене з позицій сучасної науки і тієї ролі, яку вона нині відводить стратегічному управлінню ресурсами економічної організації, методам їх мобілізації для досягнення задач тактичної ефективності та стратегічного розвитку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Ресурси підприємств кооперативної торгівлі: теоретичні проблеми трактування змісту категорій і методології аналізу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок