Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансовий контроль та його розвиток в умовах переходу до ринкової економіки

Фінансовий контроль та його розвиток в умовах переходу до ринкової економіки

Назва:
Фінансовий контроль та його розвиток в умовах переходу до ринкової економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,53 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Фінансовий контроль та його розвиток в умовах переходу до ринкової економіки

План

1. Зміст і значення фінансового контролю

2. Органи фінансового контролю та їх функції

3. Види, форми та методи проведення фінансового контролю

4. Основні види державного фінансового контролю

5. Недержавний фінансовий контроль

ВСТУП

Становлення України як країни з ринковою економікою передбачає формування потужної автономної системи державних фінансів. У той же час, аналіз результатів економічної діяльності господарюючих суб'єктів, показав вади економіко-правової бази, державної політики у бюджетній сфері, на страховому та фінансовому ринках, що значно ускладнює процеси трансформаційних перетворень. Розв'язання складних економічних, науково-технічних та соціальних проблем напряму пов'язане з фінансуванням, у тому числі, за рахунок державних коштів. Тому, економістам, які працюють або мають наміри працювати у комерційних підприємствах, бюджетних установах та організаціях або неприбуткових структурах, необхідно знати, які існують механізми формування фінансових ресурсів, що слугує джерелами їх наповнення, та в який спосіб можна підвищити ефективність їх використання.

1. Зміст і значення фінансового контролю

Фінансовий контроль - одна з форм контролю з боку держави та інших уповноважених законодавством органів за законністю і обґрунтованістю виконання фінансових операцій з визначення результатів господарської та управлінської діяльності, створення та використання фондів фінансових ресурсів на цілі економічного і соціального розвитку держави.

Цей вид контролю здійснюється:

• за дотриманням фінансово-господарського законодавства в процесі формування та використання фондів грошових коштів;

• % щодо оцінки економічної ефективності фінансово-господарських операцій та доцільність зроблених витрат.

Фінансовий контроль - це самостійний контроль, тому на відміну від інших видів контролю (екологічного, санітарного, адміністративного) він має місце у всіх сферах суспільного відтворення і супроводжує весь процес руху грошових фондів, включаючи і стадію обмірковування фінансових результатів.

Специфіка фінансового контролю полягає в тому, що при його проведенні використовуються вартісні категорії та показники, які визначають кінцевий результат господарського процесу.

2. Органи фінансового контролю та їх функції

Об'єктом фінансового контролю виступають всі господарські операції, які пов'язані з використанням коштів на цілі економічного та соціального розвитку.

Суб'єктами фінансового контролю є органи державної влади в особі постійних комісій Верховної Ради України, НБУ, органів державного управління в особі Мінекономіки, Мінфіну, Мінстату, органів внутрішньовідомчого контролю міністерств, відомств, корпорацій, об'єднань, а також державні і приватні аудиторські організації.

Державні органи контролю насамперед перевіряють використання коштів фондів державних органів, тобто дотримання вимог законів, що регулюють фінансові взаємини між господарськими суб'єктами, між державою і населенням.

Фінансовий контроль держави спрямований насамперед на раціональне використання бюджетних коштів і коштів централізованих і децентралізованих фондів цільового призначення, фінансової дисципліни в господарських структурах державної форми власності.

Важливий напрям фінансового контролю - своєчасне і повне виконання фінансових зобов'язань юридичними і фізичними особами перед бюджетом, дотримання податкового законодавства.

У цілому фінансовий контроль держави спрямований на:

• пошук резервів зростання фінансових ресурсів на виробництво,

• правильне відображення в господарських операціях їх вартості,

• виявлення непродуктивних витрат.

Вплив фінансового контролю на процеси, пов'язані з функціонуванням фінансів, виявляється через фінансові санкції та інші заходи з усунення виявлених недоліків.

Матеріали фінансового контролю використовують для прийняття управлінських рішень, а також для внесення змін у чинне фінансове законодавство.

Принципи фінансового контролю:

• незалежність (виключення матеріальної чи моральної зацікавленості перевіряючого);

• гласність (результати перевірок публікуються для широкого загалу);

• превентивність (попереджувальний характер фінансового контролю);

• дієвість (за результатами контрольної перевірки завжди приймаються певні заходи);

• регулярність (контроль проводиться з певною періодичністю);

• об'єктивність (контроль проводиться згідно з вимогами чинного законодавства);

• всеохоплюючий характер (по можливості фінансовий контроль має охоплювати всі сторони фінансово-господарської діяльності).

3. Види, форми та методи проведення фінансового контролю

Фінансовий контроль є конкретним проявом контрольної функції фінансів, тобто є об'єктивно існуючою економічною категорією.

Оскільки фінансова система держави охоплює всі види грошових фондів, фінансовий контроль є багаторівневим і всебічним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Фінансовий контроль та його розвиток в умовах переходу до ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок