Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Місце державного казначейства України у фінансовій системі держави: становлення, проблеми та перспективи

Місце державного казначейства України у фінансовій системі держави: становлення, проблеми та перспективи

Назва:
Місце державного казначейства України у фінансовій системі держави: становлення, проблеми та перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,50 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПЛАН

1. Поняття Державного казначейства

2. Функції та завдання державного казначейства України

3. Перспективи Державного Казначейства України

Список використаної літератури

1. Поняття Державного казначейства

Казначейство — це фінансовий орган, на який покладають­ся функції з касового виконання державного бюджету України. Раніше в системі державної виконавчої влади нічого схожого не було. Казначейства існували в Росії до 1918 року. Нині вони покликані до життя самою ситуацією. Адже діюча схема виконання державного бюджету не забезпечує системного контролю як за проходженням державних ресурсів через ко­мерційні банки, так і за використанням цих коштів розпо­рядниками кредитів па місцях. Державні фінансові ресурси розпорошені по численних поточних рахунках міністерств та відомств, їхніх установах. Аби навести порядок, забезпечити ефективне управління коштами державного бюджету, підви­щити оперативність у фінансуванні видатків, 27 квітня 1995 року Президент України видав Указ № 335/95 «Про Державне казначейство України», згідно з яким при Мініс­терстві фінансів створено Державне казначейство. А постано­вою від 31 липня 1995 року за № 590 Кабінет Міністрів затвердив «Положення про Головне управління Державного казначейства та його територіальні органи — управління в областях та відділення у містах і районах».

Зазначений Указ Президента України (№ 335/95) зобо­в'язує органи Державного казначейства здійснювати:

— організацію та контроль за виконанням державного бюд­жету України;

— управління наявними коштами державного бюджету України (у тому числі в іноземній валюті) та коштами дер­жавних позабюджетних фондів у межах видатків, встанов­лених на відповідний період;

— фінансування видатків державного бюджету України;

— ведення обліку касового виконання державного бюджету;

— складання звітності про стан виконання державного бюджету;

— управління державним внутрішнім та зовнішнім боргом відповідно до чинного законодавства;

— контроль за надходженням, використанням коштів дер­жавних позабюджетних фондів;

— розробку нормативно-методичних документів з питань бухгалтерського обліку і звітності та організації виконання бюджетів усіх рівнів, які є обов'язковими для всіх підприєм­ств, установ та організацій, що використовують кошти дер­жавних бюджетних та позабюджетних фондів.

Слід також відзначити, що в основу діяльності Державного казначейства покладено принцип «єдиної каси» держбюджету з переходом від практики виконання бюджету (фінансування видатків) за відомчим принципом до територіального прин­ципу. І здійснюється це саме за допомогою територіальних органів казначейства. При цьому, розрахунки розпорядників кредитів здійснюють відповідні органи казначейства, а опера­ції з готівкою — установи банків.

Втілення у життя принципу єдиного рахунку держбюджету в поєднанні з централізованою казначейською телекомуніка­ційною системою дозволить у майбутньому мати вичерпну інформацію про щоденне становище державних фінансів і забезпечить можливість гнучкого маневрування державними грошовими ресурсами.

Щодо структури та підпорядкованості, органи Державного казначейства є системою органів державної виконавчої влади, яка діє при Міністерстві фінансів. Система складається з Головного управління та територіальних органів — управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Се­вастополі, з відділеннями у районах, містах і районах у містах. У своїй діяльності Держказначейство керується Конститу­цією України, Конституційним договором між Верховною Ра­дою України та Президентом України, законами України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів Украї­ни, наказами Міністерства фінансів.

Відповідно до п.6 постанови Кабінету Міністрів України і Національного банку від 14.01.1997р. за № 13 «Про впровадження казначейської системи виконання державного бюдже­ту» затверджено сектор управлінь і відділень територіальних органів казначейства.

2. Функції та завдання державного казначейства України

Міністерство фінансів України вирішує всі питання, віднесені до його компетенції та наданих йому прав. Відповідно до наданих йому прав воно керує діяльністю Державного Казначейства, створеного Указом Президента України від 27 квітня 1995 р. та Постановою Кабінету Міністрів України від 31 липня 1995 p.

Державне Казначейство створене для забезпечення чіткого контролю за надходженням коштів до Державного бюджету, для чого в його підпорядкуванні створені казначейства в областях, містах і районах.

Відповідно до завдань, визначених Указом Президента України, Державне казначейство: організовує та здійснює виконання Державного бюджету на основі принципу єдиного казначейського рахунку; здійснює

керівництво підвідомчими територіальними органами; веде зведеш реєстри розпорядників коштів державного бюджету, державних позабюджетних фондів та рахунків територіальних органів Державного Казначейства в

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Місце державного казначейства України у фінансовій системі держави: становлення, проблеми та перспективи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок