Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Організація податкового контролю

Організація податкового контролю

Назва:
Організація податкового контролю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,47 KB
Завантажень:
641
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Безпосередній податковий контроль, як уже зазначалося, здійснюється низовою ланкою Державної податкової служби — податковою інспекцією, її головні завдання такі: виявлення та облік платників податків; перевірка правильності обчислення податків і податкових платежів; контроль за своєчасністю надходження нарахованих сум у бюджет.

Облік платників податків ведеться окремо за юридичними і фізичними особами.

Обліковим реєстром юридичних осіб є «Єдиний банк даних про платників податків юридичних осіб». У реєстр вносяться всі підприємства, що розташовані на території району чи міста, а також їхні філії, відділення та інші структурні підрозділи незалежно від їх місцезнаходження.

З Єдиного банку даних відомості про платників вносяться до журналу обліку платників податків та зборів. У журналі за кожним платником вказуються такі реквізити:

— код за ЄДРПОУ, або реєстраційний (обліковий) номер платника;

— назва платника податків;

— місцезнаходження;

— назва органу державної реєстрації;

— номер і дата рішення про державну реєстрацію;

— форма власності;

— організаційно-правова форма;

— основний вид господарської діяльності;

— відомості про директора;

—дата взяття на облік у податковому органі;

— прізвище, ім'я, по батькові інспектора, за яким закріплений платник.

Для реєстрації в податковому органі новоутворені підприємства зобов'язані подати в податкову інспекцію за місцем свого розташування документи за встановленим переліком (заява, копія статуту тощо). Податкові органи перевіряють подані документи і за відсутності зауважень протягом двох днів з моменту подання заяви реєструють підприємство і вносять його до Єдиного банку даних. Після взяття на облік платника на примірнику статуту ставиться спеціальний штамп за підписом відповідальної особи і платникові видається довідка про взяття його на облік.

Надалі підприємства зобов'язані подавати в податкову інспекцію відомості про всі зміни в їхній діяльності, пов'язані з даними, наведеними в заяві. У разі зміни місцезнаходження підприємства за його новою адресою передаються заява, а також справа підприємства з додатком копії особового рахунка чи довідки про стан розрахунків із бюджетом.

Підприємства, які не зареєструються у встановлені строки, несуть передбачену чинним законодавством відповідальність.

Податкові органи перевіряють Єдиний банк даних з погляду повноти обліку з метою виявлення всіх платників, що перебувають на території району чи міста. Для цього вони аналізують відповідні дані тих організацій та установ, діяльність яких пов'язана з відкриттям нових підприємств. Зокрема, це такі дані:

— від органів державної реєстрації — про зареєстровані підприємства як суб'єкти підприємницької діяльності;

— від установ банківської системи —- про підприємства, яким відкриті, змінені чи закриті розрахункові (поточні) й позичкові рахунки;

— від органів обліку нежитлових приміщень — про здані в оренду приміщення;

— від підприємств зв'язку — про підприємства, яким були встановлені телефони, що не увійшли до телефонних довідників;

— від організацій архітектури — про дозволи на нове будівництво і виділення з цією метою земельних ділянок; про здані в експлуатацію об'єкти;

— від страхових органів — про страхування нових підприємств. Крім даних цих та інших організацій і установ, податкові органи мають право користуватися різною додатковою інформацією.

Певні особливості має порядок зняття з обліку платників податків у зв'язку з ліквідацією. Документи для зняття з обліку подаються у триденний термін з дати прийняття рішення про ліквідацію. Це:

— заява про зняття з обліку платника податку за встановленою формою;

— заява про зняття з обліку платника ПДВ, а також оригінал свідоцтва платника ПДВ і завірені в ДПІ копії цього свідоцтва;

— оригінал довідки про взяття на облік;

— копія розпорядчого документа (рішення) про ліквідацію;

— копія розпорядчого документа про утворення ліквідаційної комісії;

— ліквідаційна картка органів державної статистики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Організація податкового контролю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок