Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Державне соціальне страхування та напрями його реформування

Державне соціальне страхування та напрями його реформування

Назва:
Державне соціальне страхування та напрями його реформування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,38 KB
Завантажень:
580
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Державне соціальне страхування та напрями його реформування
План
1. Державне соціальне страхування та його організаційні форми.
2. Пенсійна система України і напрями їі перебудови.
3. Джерела формування доходів і структура видатків Пенсійного фонду України.
Державне соціальне страхування та його організаційні форми
Державне соціальне страхування відіграє важливу роль у розвитку суспільства. У Конституції України (ст. 46) зазначено: "Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених Законом". З метою забезпечення таких прав в Україні створена система загальнообов'язкового державного соціального страхування. Поряд розвиваються форми добровільного соціального страхування.
Загальнообов'язкове державне соціальне страхування – це система гарантій, які надаються з метою впровадження соціального захисту громадян за рахунок державних страхових коштів. Такий захист, зокрема, передбачає організацію матеріального забезпечення громадян у разі хвороби, втрати працездатності (повної, часткової або тимчасової), втрати годувальника, безробіття, у старості, народження дитини, необхідності догляду за малолітньою дитиною, хворими членами сім'ї, У випадках смерті громадянина та ін. З метою фінансового забезпечення соціального захисту населення створено цільові державні страхові фонди, на які покладаються задачі надання матеріальної допомоги громадянам.
Залежно від страхового випадку розрізняють такі види загальнообов'язкового соціального страхування:–
пенсійне страхування;–
страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням;–
медичне страхування;–
страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності;–
страхування на випадок безробіття;–
інші види страхування.
Складові загальнообов'язкового державного соціального страхування в Україні наведено на рис. 8.1.
До суб'єктів загальнодержавного соціального страхування належать (рис. 8.2):
1) застраховані особи;
2) страхувальники;
3) страховики.
Застрахованою є фізична особа, на користь якої здійснюється державне соціальне страхування. В окремих випадках до застрахованих належать члени сімей громадян, а також інші особи. Загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), та громадяни, що забезпечують себе роботою самостійно. Громадяни України, які працюють за межами України, мають право на забезпечення державного соціального страхування за умови сплати передбачених страхових внесків. Представниками застрахованих осіб можуть бути профспілки або інші уповноважені працівниками органи.
Страхувальниками є роботодавці та інші особи, які сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Це, зокрема, самозайняті (адвокати, підприємці тощо), громадяни, які проживають за межами України і сплачують внески та ін. Страхувальники зобов'язані сплачувати обов'язкові страхові внески. Страховики – це цільові державні фонди, створені з метою забезпечення мобілізації коштів та фінансування державних соціальних програм. Об'єктом загальнообов'язкового державного соціального страхування є страховий випадок, із настанням якого застрахована особа отримує право на одержання матеріального забезпечення та соціальні послуги.
Рис. 8.1. Види загальнообов'язкового державного соціального страхування в Україні
Рис. 8.2. Структура загальнообов'язкового державного соціального страхування в Україні за суб'єктами
Для забезпечення певних видів соціального страхування створюються відповідні державні фонди. Страхові фонди – установи, що здійснюють мобілізацію страхових внесків та забезпечують фінансування передбачених виплат застрахованим особам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Державне соціальне страхування та напрями його реформування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок