Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Державна податкова адміністрація України, її функції, права та структура

Державна податкова адміністрація України, її функції, права та структура

Назва:
Державна податкова адміністрація України, її функції, права та структура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,31 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Державна податкова адміністрація України,
її функції, права та структура


Надійність та ефективність податкової системи залежить від двох чинників: раціональності побудови податкової системи і рівня організації податкової служби держави.
Податкова служба — це сукупність державних органів, які організовують і контролюють надходження податків, податкових і окремих видів неподаткових платежів.
Формування податкової служби України розпочалось у 1991 р., що було пов'язано з переходом від системи платежів у бюджет до системи оподаткування. За умов податкового методу формування доходів бюджету вкрай необхідна самостійна, чітко організована і міцна державна служба, яка здійснює контроль у сфері оподаткування. Раніше окремих податкових органів не існувало. У складі Міністерства фінансів та його підрозділів в областях, районах, містах виділялись відповідно управління, відділи та інспекції державних доходів. Вони несли відповідальність за дотримання чинного порядку збирання бюджетних доходів і за виконання плану надходжень платежів до бюджету.
У 1991 р. при Міністерстві фінансів була створена Державна податкова інспекція України, а в 1996 р. на базі Державної податкової інспекції України та підрозділів Міністерства внутрішніх справ України з боротьби з кримінальним приховуванням прибутків від оподаткування була створена Державна податкова адміністрація України, якій надали статус центрального органу виконавчої влади.
До системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (рис. 32). У складі органів державної додаткової служби функціонують відповідні спеціальні підрозділи з боротьби з податковими правопорушеннями (далі — податкова міліція) і підрозділи з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів.
Державна податкова адміністрація України залежно від кількості платників податків та інших місцевих умов може утворювати міжрайонні (на два і більше районів), об'єднані (на місто і район) державні податкові інспекції та у їх складі відповідні підрозділи податкової міліції.
У Державній податковій адміністрації України та державних податкових адміністраціях в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі утворюються колегії, які є дорадчими органами і розглядають найважливіші питання діяльності відповідних державних податкових адміністрацій.
Державну податкову службу України очолює голова Державної податкової адміністрації України, якого призначає на посаду та звільняє з неї Президент України за поданням Прем'єр-міністра України.
Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі очолюють голови, які призначаються на посаду і звільняються з неї Кабінетом Міністрів України за поданням голови Державної податкової адміністрації України.
Державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції очолюють начальники, які призначаються на посаду і звільняються з неї головою Державної податкової адміністрації України за поданням голів відповідних державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Начальники управлінь податкової міліції призначаються головою Державної податкової адміністрації України.
Таким чином, податкова служба України має три рівні:—
Державну податкову адміністрацію України — вища ланка;—
державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі — середня ланка;—
державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції — базова ланка.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Державна податкова адміністрація України, її функції, права та структура

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок