Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Пріоритети фінансової політики у контексті розвитку економіки

Пріоритети фінансової політики у контексті розвитку економіки

Назва:
Пріоритети фінансової політики у контексті розвитку економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,61 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Пріоритети фінансової політики у контексті розвитку економіки


Одним із основних суспільних інститутів держави, що визначає ефективність функціонування економіки, є фінансова система. Прямий вплив на економічні процеси, що відбуваються в державі, здійснюється через фінансову політику. Саме інструменти фінансової політики – податки, інвестиції, державні видатки, субсидії, тарифи та квоти – визначають напрями розвитку економіки. Здійснюючи регулювання економіки за допомогою вказаних інструментів, держава може сприяти створенню умов для розвитку пріоритетних галузей, стимулювати інноваційно-інвестиційну діяльність і підприємницьку активність.
Таким чином, виважена фінансова політика є однією з основних умов ефективного функціонування національної економіки на базі новітніх досягнень науки і техніки. У нинішніх умовах фінансова політика має важливе значення для стимулювання інноваційного розвитку в країні.
Проблемам фінансової політики присвячена значна кількість наукових праць в Україні і за кордоном. Питаннями визначення її пріоритетних напрямів і ролі в економічному зростанні займалися Гуменюк Д.О., Проданова Л.В.
Але питання фінансової політики досить широке, воно набуває нових проблемних форм під кутом зору економічних змін, що відбуваються в суспільстві. Тому метою нашої статті є визначення сутності фінансової політики та її пріоритетних напрямів у контексті розвитку економіки на сучасному етапі.
Сам термін „політика” в перекладі з грецької означає форму суспільної життєдіяльності. Фінансова політика поєднує в собі дві категорії – „фінанси” і „політика”. Кудряшов В.П. визначає фінансову політику як управління формуванням, розподілом і використанням фінансових ресурсів із метою вирішення поставлених завдань [3, с. 19]. На нашу думку, наведене визначення акцентує увагу на складових фінансової політики, але залишає поза увагою її кінцеву мету.
О.Д. Данілов та Д.М. Серебрянський дають таке визначення фінансової політики: „Державна фінансова політика – частина соціально-економічної політики держави по забезпеченню збалансованого зростання фінансових ресурсів у всіх ланках фінансової системи країни, що в кінцевому результаті призведе до покращення соціального та матеріального добробуту суспільства” [6, с. 45]. На нашу думку, таке визначення, акцентуючи увагу на кінцевій меті фінансової політики – підвищенні матеріального добробуту, підводить до необхідності визначення пріоритетних напрямів фінансової політики. Адже на різних етапах економічного розвитку визначальними можуть бути різні цілі – нарощування ВВП, наповнення бюджету, розвиток інноваційної діяльності чи соціальної сфери.
Сутність фінансової політики пропонуємо визначити так: фінансова політика – це вид управлінської діяльності держави, спрямований на мобілізацію фінансових ресурсів та їх ефективний перерозподіл з метою забезпечення стабільного економічного розвитку держави. Таким чином, підкреслюємо, що фінансова політика, перш за все, має на меті мобілізацію коштів, які потім перерозподіляються між різними напрямами діяльності, і відповідність її з першочерговими завданнями на відповідний момент часу.
Основним фактором досягнення стабільного економічного зростання був і залишається науково-технічний прогрес, використання досягнень якого забезпечує, як правило, ефективний інноваційно-інвестиційний процес. Зважаючи на те, що економічний розвиток нашої країни передбачає обов’язковий перехід до інноваційної моделі розвитку, можна стверджувати, що у зв’язку з цим виникає проблема джерел і способів консолідації фінансових ресурсів економічного зростання. Варто зазначити, що проблема переходу на інноваційну модель розвитку зачіпає не тільки науково-технічну чи організаційну сторону, перш за все, вона торкається фінансової сторони, а саме пошуку і раціонального використання інвестиційних і кредитних ресурсів. Тому одним із пріоритетних напрямів фінансової політики України на сучасному етапі можна вважати забезпечення ефективного фінансування інноваційної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Пріоритети фінансової політики у контексті розвитку економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок