Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Операції з матеріальними і нематеріальними цінностями

Операції з матеріальними і нематеріальними цінностями

Назва:
Операції з матеріальними і нематеріальними цінностями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,53 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Операції з матеріальними і нематеріальними цінностями
Операції з матеріальними і нематеріальними активами складаються з двох окремих завдань: "Облік основних засобів та нематеріальних активів" та "Облік товарно-матеріальних цінностей".
Завдання "Облік основних засобів та нематеріальних активів" описує технологію проведення та обліку групи операцій з основними засобами та нематеріальними активами. А завдання "Облік товарно-матеріальних цінностей" описує технологію проведення та обліку групи операцій з господарськими матеріалами та малоцінними і швидкозношуваними предметами.
Опис цих двох завдань побудований з урахуванням класифікації внутрішньогосподарських операцій за ознаками економічної однорідності та цілісності технології їх проведення.
Бухгалтерський облік операцій з матеріальними та нематеріальними активами здійснюється за допомогою системи R/3.
Матеріальні та нематеріальні активи за призначенням, технологією використання та принципами обліку поділяються на дві групи:*
основні засоби та нематеріальні активи;*
товарно-матеріальні цінності.
Основні засоби - матеріальні активи, які утримуються з метою використання їх у процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він більше року).
Нематеріальний актив ~ немонетарний актив, який не має матеріальної форми і утримується з метою використання протягом періоду більше одного року (або одного операційного циклу, якщо він перевищує один рік) для виробництва, торгівлі, в адміністративних цілях чи для надання в оренду іншим особам, а саме:
програмне забезпечення, системи управління базами даних, операційні системи для персональних комп'ютерів, мережні операційні системи, інші операційні системи, системне програмне забезпечення, програмне забезпечення захисту інформації;
прикладне програмне забезпечення, спеціальне програмне забезпечення комплексних автоматизованих систем безпеки.
До складу товарно-матеріальних цінностей включають господарські матеріали і малоцінні та швидкозношувані предмети, які призначені для забезпечення безперервної роботи банку та для надання послуг.
У цілях контролю та аналізу стану дебіторської й кредиторської заборгованості облік руху грошових коштів за операціями з матеріальними та нематеріальними активами відокремлений від обліку руху самих активів.
Розрахунки з дебіторами та кредиторами здійснюються за окремими рахунками - дебіторів; кредиторів.
Кредитором буде вважатись контрагент, перед яким установа несе зобов'язання щодо сплати грошових коштів, а дебітором - контрагент, який повинен сплатити грошові кошти на користь установи.
Облік матеріальних потоків, тобто зобов'язань щодо поставки активів і виконання цих зобов'язань, здійснюється за спеціальними транзитними рахунками.
Інформація про матеріал зберігається у вигляді основних записів матеріалу. Основні записи матеріалів містять інформацію про всі матеріали, що закуповуються, зберігаються і продаються установою. Вони є головним джерелом даних про конкретний матеріал. Ці дані містять назву матеріалу, інформацію про розмір, фізичний об'єм, відмінні характеристики матеріалу, стандартну ціну та інше.
Облік здійснюється згідно з "Інструкцією з бухгалтерського обліку основних засобів і нематеріальних активів установ". Цей облік організований по місцях виникнення витрат або за матеріально-відповідальними особами. Матеріально-відповідальна особа, із якою укладена угода про повну (або часткову) матеріальну відповідальність за збереження основних засобів, здійснює оперативний облік основних засобів.
Облік основних засобів та нематеріальних активів ведеться в "Інвентарних картках обліку основних засобів". Для обліку складних основних засобів, що складаються з декількох окремих об'єктів і функціонують в комплексі, відкривається основна інвентарна картка, якій присвоюється інвентарний номер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Операції з матеріальними і нематеріальними цінностями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок