Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Платіжний баланс як підсумковий показник світогосподарських зв'язків країни

Платіжний баланс як підсумковий показник світогосподарських зв'язків країни

Назва:
Платіжний баланс як підсумковий показник світогосподарських зв'язків країни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,71 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Платіжний баланс як підсумковий показник світогосподарських зв'язків країни


План
1. Економічний зміст платіжного балансу
2. Структура платіжного балансу
3. Фактори, які впливають на стан платіжного балансу


1. Економічний зміст платіжного балансу
Економічні, політичні, військові, культурні та інші відносини між країнами породжують різноманітні грошові платежі та надходження.
Зовнішньоекономічна діяльність кожної країни приводить до ви-никнення двох зустрічних потоків іноземної валюти: вхідного (на-приклад виручка від експорту продукції) та вихідного (наприклад оплата імпорту). Інтегральним показником цих потоків можуть слугу-вати баланси міжнародних розрахунків як співвідношення грошових вимог і зобов'язань, надходжень і платежів однієї країни щодо інших.
Існує кілька видів балансів міжнародних розрахунків: розрахунко-вий баланс, баланс міжнародної заборгованості й платіжний баланс.
Розрахунковий баланс використовується для виявлення країн — нетто-кредиторів і нетто-боржників. Він характеризує співвідношення всіх заборгованостей певної країни з боку іноземних партнерів на певну дату і зобов'язань щодо них цієї країни незалежно від строків надходження платежів.
З одного боку, розрахунковий баланс дає можливість визначити масштаби зовнішньоекономічної діяльності, особливо у сфері міжна-родного кредиту. Однак, з іншого боку, він недостатньо повно віддзер-калює стан справ, оскільки і серед іноземних боргів, і серед зобов'я-зань країни можуть бути як прострочені позиції, так і платежі, строк погашення яких ще не настав.
Крім того, тут не враховується таке широковживане у світогос-подарських відносинах поняття, як надійність іноземного боржни-ка. Наведемо приклад із недавньої історії. СРСР перед його розпа-дом вважався нетто-кредитором (борги йому перевищували зобов'я-зання перед іншими країнами), але не мав реальної можливості по-гасити свої зобов'язання шляхом повернення боргів, оскільки, у свою чергу, країни, що розвиваються (головні боржники Союзу) не в змозі були розрахуватися з ним.
Баланс міжнародної заборгованості (його ще називають ба-лансом міжнародних інвестицій) не враховує поточної заборгова-ності (наприклад заборгованості України за одержану в цьому році російську нафту), а показує лише співвідношення між закордонними активами і золотовалютними резервами країни з одного боку і зобо-в'язаннями перед іноземними вкладниками з другого.
Платіжний баланс є найбільш поширеним балансом міжнарод-них розрахунків, який показує співвідношення платежів за кордон і надходжень з-за кордону за певний період часу (рік, квартал, місяць).
При побудові платіжного балансу враховується той факт, що всі зовнішньоекономічні операції можна поділити на кредитні (які при-носять іноземну валюту) і дебетні (пов'язані з її витратами). Тому в балансі перші йдуть зі знаком "+", а другі — зі знаком "-". Так, експорт товарів і запозичення, одержані країною, — це кредитні опе-рації, а імпорт і кредитування інших країн — дебетні.
Багатогранний комплекс міжнародних відносин країни відобра-жається в балансовому рахунку її міжнародних операцій, які за тра-дицією носять назву платіжного балансу.
Платіжний баланс — це балансовий рахунок міжнародних опе-рацій як вартісне вираження всього комплексу світогосподарських зв'язків країни у формі співвідношення надходжень і платежів.
Іншими словами, це кількісне і якісне вартісне відображення масштабів, структури і характеру зовнішньоекономічних операцій країни, її участі у світовому господарстві.
Останнім часом у доповнення до платіжного балансу, який відоб-ражає відомості про рух потоків цінностей між країнами, складають і баланс міжнародних активів і пасивів країни, що відображає її міжна-родний фінансовий стан.
За економічним змістом розрізняють платіжний баланс на пев-ну дату і за певний період.
Платіжний баланс на певну дату існує у вигляді співвідношен-ня платежів і надходжень, які з дня на день постійно змінюються.
Платіжний баланс за певний період (місяць, квартал, рік) скла-дається на основі статистичних показників про здійснені за цей пе-ріод зовнішньоекономічні дії і дає змогу аналізувати зміни в міжна-родних економічних зв'язках країни, масштабах і характері її участі у світовому господарстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Платіжний баланс як підсумковий показник світогосподарських зв'язків країни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок