Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Зміст і задачі фінансового аналізу в сучасних умовах

Зміст і задачі фінансового аналізу в сучасних умовах

Назва:
Зміст і задачі фінансового аналізу в сучасних умовах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,21 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Зміст і задачі фінансового аналізу в сучасних умовах


Мета вивчення дисципліни
Україна протягом останніх трьох років має сталі темпи економічного зростання. Реальне збільшення ВВП у 2000 р. становило 5,9 % , у 2001 р. — 9,1, у 2002 р. — 4,1 %, тобто українська економіка зберігає високі темпи розвитку, хоча за останній рік вони дещо уповільнились. На 2003 р. зростання ВВП заплановано в розмірі 6 % [45]. За даними Міжнародного центру перспективних досліджень (опитування проведено на замовлення Світового банку), 86 % малих і 56 % великих підприємств України мають на меті збільшувати обсяги виробництва, упроваджувати нові технології. Економічне зростання сприяє активізації фінансової діяльності підприємств, пошуку додаткових джерел фінансування з обґрунтуванням розміру та структури залучених коштів. Водночас фінансовий стан багатьох підприємств нестабільний, виникають проблеми щодо невпевненості в ділових партнерах, у законодавчій базі, фінансово-економічній політиці держави, а отже, і в перспективах діяльності підприємств.
З огляду на сучасний стан вітчизняної економіки, що об'єктивно супроводжується збільшенням інформаційного навантаження на управлінський персонал, в Україні зростають потреби у висококваліфікованих фінансових аналітиках, здатних працювати в умовах нових інформаційних технологій і телекомунікацій.
Дисципліна "Сучасні технології фінансового аналізу" є продовженням дисципліни "Фінансовий аналіз", а отже, пропонований навчальний посібник розглядається як продовження попереднього.
Спираючись на знання з традиційного фінансового аналізу, майбутні фахівці повинні володіти сучасними технологіями щодо нагромадження, трансформації та використання фінансової інформації. Опанування сучасних технологій фінансового аналізу дасть змогу обґрунтовувати стратегію розвитку підприємства, оперативно здійснювати фінансовий аналіз і вчасно за допомогою управлінських рішень реагувати на отримані результати.
Завдяки сучасним технологіям вдалося розв’язати ряд спеціальних, якісно нових задач цільового фінансового аналізу, що базуються на узагальнюючих оцінках фінансового стану підприємств, зокрема: отримати неупереджені оцінки стосовно інвестиційної привабливості, кредитоспроможності, платоспроможності, ймовірності банкрутства підприємства; оцінити фінансовий стан як суттєвий фактор у визначенні переможця конкурсних торгів (тендерів); виявити резерви податкових надходжень до бюджету; визначити відповідність фінансового стану підприємства умовам його приватизації тощо. Сучасне інформаційне забезпечення дає змогу аналізувати фінансовий стан економіки України та її галузей. Ці показники мають не лише самостійне значення, а й можуть бути використані для обґрунтування економічної політики держави на макрорівні та як галузевий орієнтир при аналізі фінансового стану окремих підприємств.
Спрямованість на узагальнюючі показники, об’єктивна необхідність безперервної актуалізації інформації зумовили використання широкого спектра економіко-математичних методів моделювання, зокрема методів кореляційного та регресійного аналізу, а також комп’ютерних технологій у фінансовому аналізі.
Основні блоки фінансового аналізу
Концептуально методика фінансового аналізу у світовій практиці і, зокрема, в Україні вже склалася. Традиційно розв’язувані аналітичні задачі можна об’єднати в такі блоки.
Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства*
аналіз рівнів, динаміки та структури фінансових результатів; *
факторний аналіз прибутку від операційної діяльності, у тому числі прибутку від реалізації продукції (робіт, послуг);*
аналіз взаємозв’язку обсягів виробництва, витрат;*
аналіз руху грошових потоків за напрямками діяльності підприємства.
Аналіз фінансового стану підприємства*
аналіз фінансової стійкості;*
аналіз ліквідності балансу;*
аналіз фінансових коефіцієнтів платоспроможності.
Аналіз ефективності фінансово-господарської діяльності*
аналіз ділової активності - оборотності активів підприємства;*
факторний аналіз рівнів рентабельності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зміст і задачі фінансового аналізу в сучасних умовах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок