Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Організація біржового управління

Організація біржового управління

Назва:
Організація біржового управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,50 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
На тему:
Організація біржового управління


Управління біржовими інститутами здійснюється трьома органами, компетенція яких різна і функції яких можуть мати специфіку на різних біржах: загальні збори членів біржі (пайовиків) і засновників, біржовим комітетом (радою директорів), виконавча дирекція.
Організація біржового управління визначається її інституціональною структурою, яка може бути представлена у вигляді такої схеми:
До засновників біржі належать члени ініціативної групи, які виступають як організатори біржі. Засновники підписують засновницький договір про створення біржі і вносять первинні внески. Засновниками можуть бути як фізичні, так і юридичні особи.
Однак, відповідно до Закону України "Про товарну біржу", засновниками і членами товарної біржі не можуть бути:
* органи державної влади та управління, а також державні установи (організації), що фінансуються з державного бюджету;
* банки та кредитні установи, які отримали у встановленому порядку ліцензію на здійснення банківських операцій;
* страхові та інвестиційні компанії і фонди;
* громадські, релігійні і добродійні об'єднання (організації) та фонди;
* фізичні особи, які згідно із законодавством не можуть займатися підприємницькою діяльністю.
Як уже зазначалося, чим більше засновників і краще їх фінансово-матеріальне становище, тим більшу підтримку вони можуть надати біржі, хоча велика кількість засновників ускладнює управління біржею. У нашій країні у перші роки функціонування біржі засновники володіли певними перевагами:
* першочергове право на отримання дивідендів (для товарних бірж);
* можливість безкоштовно відкрити одну або декілька брокерських контор;
* можливість входити до органів управління біржею.
Членом біржі вважається той, хто бере участь у формуванні її статутного капіталу або вносить членські внески або інші цільові внески до майна біржі і став її членом у порядку, передбаченому установчими документами.
Правила, які регулюють членство, містять вимоги, що стосуються величини капіталу, наявності банківської гарантії і т. д. Члени біржі беруть участь у керівництві біржею, в розробці правил торгівлі і прийнятті рішень. Вони мають більше, ніж інші, інформації про стан справ на ринку. Однак брати участь в біржовій торгівлі можна і не будучи членом біржі. У цьому випадку, укладення угод купівлі-продажу доручається зареєстрованим на біржі фірмам, які стягують за це комісійний збір. Можна також "отримати членство напрокат". Так, приблизно з 1700 членів Чиказької торгової біржі близько 1200 "здають" його за взаємно узгодженою ціною приватним особам і компаніям.
Член біржі має право:
1) брати участь у біржових торгах;
2) брати участь в управлінні біржею, згідно з біржовими нормативними документами;
3) брати участь у розподілі прибутку й отримувати дивіденди, якщо вони передбачені установчими документами;
4) здавати в оренду своє право на участь у біржовій торгівлі (у встановленому порядку і тільки одній юридичній особі).
Членство на біржі означає високий рейтинг у світі бізнесу. Акціонеру біржі, як правило, відкритий доступ до кредитів банків, отримання будь-якої консалтингової допомоги. Купівля "місця" на біржі дає право бути присутнім в її торговому залі і брати участь у торгах. "Місце" купується або у самої біржі, або у фірм, які їх мають. Його ринкова ціна варіюється в залежності від попиту і кількості вільних місць. Попит, в свою чергу, визначається обсягом біржової торгівлі і прибутковістю біржових фірм. У разі виходу зі складу членів біржі "місце", як правило, продається біржовому комітету, який, в свою чергу, може його продати іншій юридичній особі (а відповідно до статуту деяких бірж - і фізичній особі) за ринковою ціною, яка склалася в цей момент, і яка визначається співвідношенням попиту і пропозиції.
Кількість членів біржі обмежена, вона залежить від розміру статутного фонду і номінальної вартості однієї акції. Акція дає можливість користуватися правами члена біржі. Вона виражає вартість "місця" на біржі.
Місце - це власність члена біржі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Організація біржового управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок