Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Особливості діяльності підприємств міського пасажирського транспорту та їх вплив на формування фінансових результатів

Особливості діяльності підприємств міського пасажирського транспорту та їх вплив на формування фінансових результатів

Назва:
Особливості діяльності підприємств міського пасажирського транспорту та їх вплив на формування фінансових результатів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,82 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 657.44
О.Є. Висока, аспірант
Кіровоградський національний технічний університет
Особливості діяльності підприємств міського пасажирського транспорту та їх вплив на формування фінансових результатів
У статті розглянуто особливості діяльності підприємств міського пасажирського транспорту. Визначено та обґрунтовано шляхи впливу специфіки організаційно-технологічного процесу здійснення пасажирських перевезень на порядок формування доходів, витрат та результатів діяльності, підприємства міського пасажирського транспорту, особливості діяльності, споживачі транспортних послуг, фінансові результати
Економічний і соціальний розвиток міста залежить від роботи міського пасажирського транспорту, важливе значення якого полягає у наданні комплексу послуг по переміщенню населення, задовольняючи їх потреби у культурно-побутових та трудових поїздках.
Основна мета діяльності підприємств міського пасажирського транспорту полягає в отриманні найбільш вигідних економічних та вагомих соціальних результатів внаслідок надання транспортних послуг.
Але, зважаючи на низьку платоспроможність населення, високу собівартість автомобільних перевезень, недостатнє державне фінансування, транспортні підприємства не завжди отримують бажаний фінансовий результат, який визначається різницею між сумою одержаних доходів від основної та інших видів діяльності та витратами на його функціонування.
Особливості діяльності підприємств міського пасажирського транспорту, які пов'язані зі специфікою технологічного процесу надання транспортних послуг здійснюють значний вплив на склад і структуру експлуатаційних витрат транспорту, на формування доходів, що надає категорії фінансових результатів особливо важливого значення.
Вагомий внесок у розвиток економіки автомобільного транспорту зробили такі вчені-економісти як В. П. Бичков [1], В.В. Величко [2], I.A. Дмитрієв [3], О.М. Жарова [3], О.С. Засуха [4] та ін. Але окремі питання формування фінансових результатів, на які значним чином впливають галузеві особливості підприємства залишаються невирішеними та потребують подальшого вивчення.
Таким чином, метою статті є дослідження особливостей діяльності підприємств міського пасажирського транспорту та визначення їх впливу на формування фінансових результатів.
Важливою особливістю автотранспортних підприємств є своєрідний характер створюваної продукції. Саме специфіка форми продукту виробництва суттєво відрізняє їх від інших галузей економіки. На підприємствах міського пасажирського транспорту процеси виробництва та споживання продукції поєднані, в той час як у виробничій сфері вони розділені між собою у часі.
Автомобільний транспорт не створює нового речового продукту який би міг бути відокремлений від процесу виробництва і брав би участь у господарському обігу в речовому вираженні як товар. Тому, результатом виробничого процесу в даному випадку є зміна місцезнаходження пасажирів у просторі та часі. Характерною особливістю новоствореного продукту автомобільного транспорту, який виступає у вигляді транспортних послуг з переміщення пасажирів є його споживання лише протягом виробничого процесу, тобто часу виконання транспортом своєї основної функції. Виходячи з цього, транспортні послуги виступають на ринку як товар в тому випадку, якщо вони є об'єктом купівлі-продажу [1, С.10].
Дослідження специфіки єдиного технологічного процесу виробництва автомобільного транспорту дозволило виділити основні відмінні риси транспортної послуги як товару від товару, який має речовий зміст (рис. 1.).
Здійснюючи практичну діяльність підприємства міського пасажирського транспорту перш за все орієнтуються на обсяг транспортної продукції та фінансові результати виробничо-господарської діяльності. Кінцевий фінансовий результат діяльності підприємства залежить від рівня доходів та витрат. В умовах ринкових відносин дохід являється економічним результатом, який одержав громадське визнання через механізм ринкового попиту та пропозиції [З, С.132].
Економічна сутність доходу автотранспортного підприємства полягає в тому, що являє собою грошовий еквівалент виробленої та реалізованої продукції, первісну
форму реалізації власності та економічної відповідальності підприємства перед «економічним середовищем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості діяльності підприємств міського пасажирського транспорту та їх вплив на формування фінансових результатів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок