Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Проблеми протидії легалізації „тіньових” капіталів на ринку цінних паперів України

Проблеми протидії легалізації „тіньових” капіталів на ринку цінних паперів України

Назва:
Проблеми протидії легалізації „тіньових” капіталів на ринку цінних паперів України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,45 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Проблеми протидії легалізації „тіньових” капіталів на ринку цінних паперів України


У нормально функціонуючій економіці будь-якої країни ресурси вільно переміщаються з однієї галузі в іншу та повертаються знову. Це залежить від інвестиційної привабливості даної галузі, що, у свою чергу, визначається рівнем її ризикованості, прибутковістю, а також ліквідністю, тобто можливістю без втрат повернути інвестиції в грошову форму.
Вітчизняний ринок цінних паперів (далі – РЦП) був започаткований у досить специфічних макроекономічних обставинах. Його основними рисами, на період заснування, були – розпад неринкових зв’язків в економіці країни та висока інфляція, що продовжувалася протягом кількох років.
Розвиток ефективно діючого РЦП, здатного мобілізувати та перерозподіляти інвестиційні ресурси, є найважливішим завданням регулювання національної економіки. Тому його подальший розвиток і становлення набуває першочергового значення [1, с. 53].
Одним із головних завдань, виконання яких покладено на державну податкову службу, є боротьба з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом. Зумовлюється це існуванням в Україні двох сфер економіки – офіційної (легальної) та неофіційної (тіньової). Остання становить реальну загрозу національній безпеці країни і сприяє формуванню податкових злочинів, таких як: ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів.
Зменшення масштабів ухилень від оподаткування, а відповідно – відмивання доходів можливі лише за умови усунення факторів виникнення та існування цих взаємопов’язаних явищ. Такими факторами є – недосконалість вітчизняного законодавства про податки, перебільшення значимості та впливу правового примусу з боку держави на регулювання податкових відносин, неефективність державного контролю за сферою оподаткування, нестабільний фінансовий стан суб’єктів господарювання тощо.
Експерти виділяють основні галузі та сфери господарювання, де можливі такі протиправні прояви. Така загроза, перш за все, існує у найбільш криміналізованих галузях економіки. До них належать: паливно-енергетичний, ринок електроенергії, зовнішньоекономічна сфера, фінансово-кредитна система, агропромисловий комплекс, РЦП, і, особливо, тіньова сфера економіки як така, що має універсальний характер і може проявляти себе у будь-якій галузі або сфері господарювання [2, с. 14].
В Україні державне регулювання ринків, які найбільш привабливі для злочинців з метою відмивання тіньових капіталів, здійснюється:
щодо ринку банківських послуг – Національним банком України (далі – НБУ);
щодо ринків цінних паперів і похідних цінних паперів – Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі – ДКЦПФР);
щодо інших ринків фінансових послуг – Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України (далі – Держфінпослуг).
На сьогодні, в Україні досить активною стала боротьба з легалізацією (відмиванням) грошових коштів, здобутих злочинним шляхом. Цей процес набрав наукового розвитку після прийняття Верховною Радою України кілька років назад ряду законодавчих актів, спрямованих на боротьбу з легалізацією грошових коштів, одержаних протиправним шляхом та контролю діяльності учасників даних ринків** Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом: Закон України від 28 листопада 2002 року № 249-ІV // ВВР. – 2003. – № 1. – Ст. 2; останні зміни від 11.06.2003 // ВВР. – 2003. – № 14. – ст. 104.
Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг: Закон України від 12 липня 2001 року № 2664-ІІІ // ВВР. – 2002. – № 1. – Ст. 1, останні зміни від 11.06.2003 // ВВР. – 2003. – № 14. – Ст. 104..
Не є таємницею те, що не обминула дана тенденція боротьби і український РЦП.
Як стверджують експерти, РЦП є чи не найкращою сферою відмивання грошових коштів. Саме через РЦП активно відмиваються „тіньові” кошти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблеми протидії легалізації „тіньових” капіталів на ринку цінних паперів України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок