Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Міжнародний досвід функціонування фінансів неприбуткових організацій

Міжнародний досвід функціонування фінансів неприбуткових організацій

Назва:
Міжнародний досвід функціонування фінансів неприбуткових організацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,17 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Міжнародний досвід функціонування фінансів неприбуткових організацій


Економічно об’єктивований ріст частки фінансових ресурсів неприбуткових організацій (НПО) у перерозподілі ВВП останнім часом особливо у сфері соціального забезпечення в умовах певного відставання сучасної української економіки від світових тенденцій потребує звернення до іноземного досвіду задля всебічного його осягнення та обґрунтування.
Сучасний стан соціального добробуту Західної Європи, побудований на принципах соціальної справедливості та соціального партнерства, дозволяє стверджувати, що формою економічної взаємодії соціальних суб’єктів стала політика соціального партнерства, яка ґрунтується на узгодженості їх інтересів і характеризується всебічною активізацією громадськості у реалізації суспільно-економічних інтересів. По суті, реалізація політики соціального партнерства означає „розвиток і вдосконалення політики виробничої демократії, яка полягає у перерозподілі управлінських функцій між менеджерами і рядовими співробітниками” [1, с.138–139], а отже, вимагає вироблення нових підходів до її реалізації.
Саме тому головним завданням дослідження виступає вироблення комплексного підходу до організації неприбуткової діяльності на державному та регіональному рівнях, який би враховував концептуальні, фінансові, правові та організаційні аспекти світового розвитку.
До основних сфер діяльності неприбуткових організацій, які за результатами попереднього аналізу потребують узагальнення міжнародного досвіду, відносимо такі:
1) інституційне оформлення функціонування фінансів НПО;
2) економічна обґрунтованість частки фінансів НПО у розподілі і перерозподілі ВВП;
3) формування системи стимулюючих та стримуючих важелів податкового регулювання системи соціального партнерства;
4) обґрунтованість залучення міжнародних фінансів у діяльність НПО;
5) професіоналізація менеджменту НПО;
6) використання технологій соціального маркетингу;
7) формування суспільної думки та робота з ЗМІ.
Детальніше зупинимося на найбільш актуальних із зазначених сфер, а саме: проблемах організації неприбуткового врядування, деяких податкових аспектах регулювання неприбуткової діяльності та окремих аспектах міжнародного фінансового забезпечення досліджуваної сфери.
Світовий досвід показує, що одним із основних компонентів сталого розвитку неприбуткових організацій є належне врядування або ефективна діяльність колегіальних органів управління. Серйозну увагу цьому питанню в світі почали приділяти лише в останні 20 років. Особливого буму врядування зазнали в США, де розроблено чимало методичних матеріалів, які сьогодні складають основу багатьох проектів та програм сприяння розвитку врядування в усьому світі.
Проте суспільний компонент існування досліджуваного явища не дозволяє прямого перенесення стандартних понять і рекомендацій на українську економічну практику. Натомість створення єдиного „банку ефективного врядування”, на нашу думку, є достатньо корисним ресурсом для оптимального вибору моделей врядування. Спробою організації подібної роботи з обміну європейським та американським досвідом розвитку врядування стало створення Європейської робочої групи з врядування неприбуткових організацій. За визначенням робочої групи, термін врядування означає „зрозумілий та прозорий процес прийняття рішень, що дозволяє органу врядування неприбуткової організації в ефективний та підзвітний спосіб використовувати ресурси та владу, спираючись на спільні цінності” [2, 9]. Аналіз діяльності Європейської робочої групи та стану врядування національних неприбуткових організацій дозволяє сформувати основні напрями реорганізації врядування в Україні. По-перше, структуризація мережі установ та інститутів управління неприбутковою діяльністю, по-друге, законодавче оформлення принципів і методів неприбуткової діяльності, по-третє, утворення Координаційної ради з розвитку третього сектора в Україні, залучення представників цієї Ради до роботи щодо вдосконалення чинного законодавства на всіх етапах законотворчої діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Міжнародний досвід функціонування фінансів неприбуткових організацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок