Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Моделювання дохідності та ризику портфеля

Моделювання дохідності та ризику портфеля

Назва:
Моделювання дохідності та ризику портфеля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,49 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Моделювання дохідності та ризику портфеля


План
1. Модель Марковіца
2. Модель Шарпа
3. Модель квазі-Шарпа
4. Список літератури


Найбільш розповсюджені 2 моделі визначення характеристик портфеля: модель Марковіца та модель Шарпа. Обидві моделі створені й успішно працюють в умовах, що склалися у відносно стабільних західних фондових ринках. Модель, яка здатна успішно функціонувати в умовах фондового ринку, що формується, розвивається та реорганізується, яким є фондовий ринок України, отримала назву квазі-Шарпа.
Модель Марковіца
Модель базується на тому, що показники прибутковості різних цінних паперів взаємопов'язані: із зростанням дохідності одних паперів спостерігається одночасне зростання і за іншими паперами, треті залишаються без змін, а в четвертих, навпаки, дохідність знижується. Такий вид залежності не детермінованим, тобто однозначно визначеним, а є стохастичним, і називається кореляцією.
Модель Марковіца має такі основні припущення: ,—
за дохідність цінних паперів приймається математичне очікування дохідності;—
за ризик цінних паперів приймається середньоквадратичне відхилення дохідності;—
вважається, що дані минулих періодів, які використані при розрахунках дохідності і ризику, повністю відображають майбутні значення дохідності;—
ступінь і характер взаємозв'язку між цінними паперами виражається коефіцієнтом лінійної кореляції.
За моделлю Марковіца, дохідність портфеля цінних паперів — це середньозважена дохідність паперів, його складових, яка визначається формулою:
З використанням моделі Марковіца для розрахунку характеристик портфеля пряма задача набуває вигляд:
де r at, г ы, — дохідність цінних паперів а та b у періодt .
Зрозуміло, що для N цінних паперів необхідно розрахувати N(N-1)/2 коефіцієнтів кореляції.
Дохідність цінних паперів складається з курсової різниці, дивідендних платежів, купонних платежів, дисконту тощо. В умовах сучасного фондового ринку України розраховувати на дивіденди поки ще рано. Через це за дохідність цінних паперів приймається відносна курсова різниця.
Модель Шарпа
На відміну від моделі Марковіца, яка розглядає взаємозв'язок дохідності цінних паперів, модель Шарпа розглядає взаємозв'язок дохідності кожного цінного папера з дохідністю ринку в цілому.
Основні припущення моделі Шарпа:—
як дохідність цінного папера береться математичне очікування дохідності;—
існує деяка безризикова ставка дохідності Rt, тобто дохідність якогось цінного папера, ризик якого завжди мінімальний порівняно з іншими цінними паперами;—
взаємозв'язок відхилень дохідності цінного папера від без-ризикової ставки дохідності (далі — відхилення дохідності цінного папера) з відхиленням дохідності ринку в цілому від безризикової ставки дохідності (далі — відхилення дохідності ринку) описується функцією лінійної регресії;—
під ризиком цінного папера слід розуміти ступінь залежності змін дохідності цінного папера від змін дохідності ринку в цілому;—
вважається, що дані минулих періодів, які використовуються при розрахунку дохідності та ризику, відображають, повною мірою, майбутні значення дохідності.
За моделлю Шарпа, відхилення дохідності цінного папере пов'язуються з відхиленнями дохідності ринку функцією лінійної регресії виду:
де (r i, - R t) — відхилення дохідності цінного папера від безривикового; (Rm - Rt) — відхилення дохідності ринку від бсзриликового; pi, рr, — коефіцієнти регресії.
Виходячи з формули, можна, за прогнозованою дохідністю ринку цінних паперів у цілому, розрахувати дохідність будь-якого цінного папера, що його складає:
Теоретично, якщо ринок цінних паперів перебуває у рівновазі, то коефіцієнт р, дорівнюватиме нулю. Але, оскільки на практиці ринок завжди розбалансований, то д. показує надлишкову дохідність цінного папера (позитивну чи негативну), тобто наскільки цей цінний папір переоцінюється або недооцінюється інвесторами.
Коефіцієнт рr називають рr-ризиком, оскільки він характеризує ступінь залежності відхилень дохідності цінного папера від відхилень дохідності ринку в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Моделювання дохідності та ризику портфеля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок