Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Кредит у ринковій економіці

Кредит у ринковій економіці

Назва:
Кредит у ринковій економіці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,07 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Кредит у ринковій економіці
План
1. Кредит: необхідність, суть, теорії, форми та види
Необхідність кредиту
Суть кредиту
Теорії кредиту
Форми та види кредиту
2. Процент за кредит
3. Функції та роль кредиту
Кредит: необхідність, суть, теорії, форми та види
Необхідність кредиту
Унаслідок розвитку процесів обміну товарами виникає кредит. Кредитні відносини з'являються і розвиваються на підставі кругообігу капіталу, який є безперервним, але при цьому не відкидаються коливання, приливи та відпливи грошових коштів, коливання потреб у ресурсах і джерелах їх покриття.
За допомогою кредиту як невід'ємного атрибута товарного виробництва усувається невідповідність між часом виробництва та часом обігу, вирішується відносне протиріччя між тимчасовим накопиченням коштів і необхідністю їх використання в народному господарстві.
Необхідність кредиту в умовах ринкової економіки тісно пов'язана з особливостями кругообігу індивідуальних капіталів. Кредит потрібний також для становлення нових підприємств малого та середнього бізнесу, впровадження нової техніки і технологій.
Завдяки кредиту зменшується час на задоволення господарських і особистих потреб; кредитори мають змогу отримати додаткові грошові кошти при передачі певної суми вільних ресурсів позичальнику.
Отже, необхідність кредиту зумовлена існуванням товарно-грошових відносин. Його передумовою є наявність вільних коштів у суб'єктів економічних відносин і поточних або майбутніх доходів — у позичальників. Конкретні причини, що зумовлюють необхідність кредиту, — невизначеність потреби в обігових коштах суб'єктів ринку, а також поява потреби у створенні та відтворенні основного капіталу.
Суть кредиту
Кредит — це економічні відносини між суб'єктами ринку з приводу перерозподілу вартості на засадах поверненості, строковості та платності.
Характерними ознаками кредиту в ринковій економіці є:—
позичальниками виступають суб'єкти господарювання, а кредиторами — банківські установи;—
гроші, надані в позику, використовуються позичальником як капітал (на виробничі потреби);—
джерелом позичкового процента є прибуток на позичені кошти;—
кредит використовується як механізм перерозподілу капіталів у суспільному виробництві та для вирівнювання норми прибутку.
Об'єктом кредитних відносин є грошові чи матеріальні цінності, щодо яких укладається кредитна угода.
Суб'єкти кредитних відносин:—
кредитор — сторона, що передає вартість у грошовій або натуральній формі іншому суб'єктові ринку на засадах поверненості, строковості й платності;—
позичальник — сторона, яка отримує позику.
Теорії кредиту
До засновників натуралістичної теорії кредиту належать англійські економісти А. Сміт (1723—1790) і Д. Рікардо (1772—1823).
Основні постулати цієї теорії:—
об'єктом кредиту є натуральні, тобто негрошові, матеріальні цінності;—
позичковий капітал ототожнюється з реальним капіталом;—
кредит виконує пасивну роль, а банки — це звичайні посередники.
Отже, кредит трактувався як засіб перерозподілу матеріальних цінностей у натуральній формі, не визнаючи ролі банків у створенні кредиту, участі кредиту в сприянні розширеного капіталістичного відтворення. Водночас представники натуралістичної теорії обґрунтували такі положення щодо кредиту:—
кредит не створює реального капіталу;—
кредит залежить від виробництва;—
кредит залежить від позичкового процента, від коливань і динаміки прибутку.
Основні концепції капіталотворної теорії були сформульовані англійським економістом Дж. Ло (1671— 1729).
Згідно з його поглядами, кредит посідає місце, незалежне від процесу відтворення, і йому належить вирішальна роль у розвитку економіки. Кредит ототожнювався з грішми і багатством. Він може створювати багатство і капітал; банки є творцями капіталу, а не звичайними посередниками.
Головні положення цієї теорії використали Дж. Кейнс і його послідовники, котрі обґрунтували принципи кредитного регулювання економіки через зниження норми позичкового процента та відповідне розширення інвестицій, що приводить до збільшення виробничого і споживчого попиту, а відтак — до зменшення безробіття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Кредит у ринковій економіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок