Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Бюджетна система України та її складові

Бюджетна система України та її складові

Назва:
Бюджетна система України та її складові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,76 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Бюджетна система України та її складові
План
1. Бюджетна система України та її складові.
2. Місцеві бюджети і бюджетне регулювання.
Виконання державного бюджету передбачає фінансування державних функцій на загальнодержавному і місцевому рівнях. Проведення такої діяльності передбачає відносну самостійність бюджетів, які складаються на основі територіального устрою. В систему територіального устрою України входять Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села. На кожному із зазначених рівнів формуються відповідні бюджети, які є основою фінансування функцій державного управління в автономній республіці і місцевого самоврядування.
Відповідно до Конституції України (ст. 95) "бюджетна система України будується на засадах справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами".
"Виключно Законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків".
"Держава прагне до збалансованості бюджету України".
"Регулярні звіти про доходи і видатки Державного бюджету України мають бути оприлюднені".
У Конституції України (ст. 98) зазначено: "Контроль за використанням коштів Державного бюджету України від імені Верховної Ради України здійснює Рахункова палата".
Бюджетна система України – сукупність державного бюджету та місцевих бюджетів, побудована з урахуванням економічних відносин, державного і адміністративно-територіальних устроїв. Бюджетна система України складається з Державного бюджету України та місцевих бюджетів. Кожен із бюджетів є самостійним утворенням і прямо не підпорядкований вищестоящому бюджету. Самостійність бюджетів можлива лише за наявності власних дохідних джерел і забезпечується правом визначення напрямів їх використання відповідним органом державної влади. Разом з тим, основою розвитку бюджетної системи є принцип єдності. Він свідчить про наявність єдиного рахунку доходів і видатків кожного елементу бюджетної системи. Єдність бюджетної системи забезпечується єдиною правовою базою, єдиною бюджетною класифікацією, єдиним регулюванням бюджетних відносин, єдиною грошовою системою, єдністю порядку виконання бюджетів та ведення бухгалтерського обліку і звітності.
Також основою побудови бюджетної системи України є принципи:–
збалансованості (витрати повинні відповідати обсягу надходжень до бюджету);–
повноти (враховуються всі надходження та витрати бюджету);–
обґрунтованості (обсяги надходжень і витрат бюджету розраховуються згідно із затвердженими методиками та правилами);–
ефективності (заплановані цілі мають бути досягнуті залученням мінімального обсягу коштів та досягненням максимального результату);–
субсидіарності (розподіл видатків між бюджетами ґрунтується на максимальному наближенні суспільних послуг до їх споживача);–
цільового використання коштів;–
справедливості і неупередженості (бюджетна система будується на засадах справедливого і неупередженого розподілу коштів між особами, що їх одержують);–
публічності та прозорості (бюджети та звіти про їх виконання затверджуються відповідними радами);–
відповідальності (кожен учасник бюджетного процесу несе відповідальність за свої дії або бездіяльність).
Склад бюджетної системи відображається у зведеному (консолідованому) бюджеті країни. Зведений бюджет є сукупністю показників бюджетів, що використовуються для аналізу і прогнозування економічного і соціального розвитку держави. Зведений бюджет розраховується на різних рівнях: країни в цілому, АР Крим, областей, районів, а також міст з районним поділом. Структуру зведеного бюджету України відображено на рис. 6.5.
Доходи бюджетів різних рівнів формуються за рахунок джерел, визначених законодавством. Міжбюджетні відносини регулюються шляхом розмежування видатків між бюджетами, а також джерел їх фінансування. У разі необхідності використовуються такі способи регулювання, як міжбюджетні трансферти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Бюджетна система України та її складові

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок