Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансові основи оренди, лізингу і концесій

Фінансові основи оренди, лізингу і концесій

Назва:
Фінансові основи оренди, лізингу і концесій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,53 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Фінансові основи оренди, лізингу і концесій
План
1. Оренда державного майна і порядок її проведення.
2. Орендна плата та її складові.
3. Лізинг і лізингові платежі.
4. Фінансові операції при передачі майна в концесію.
Оренда державного майна і порядок її проведення
Орендні відносини відіграють важливу роль у процесі проведення фінансової діяльності. З використанням оренди суб'єкти, які мають надлишкове майно (тобто те, що з тих чи інших причин не застосовується), можуть передати його в коротко- або довготермінове використання іншим особам. Останні залучають об'єкти оренди з метою організації господарської діяльності за умов дефіциту ресурсів. Як для однієї, так і для другої сторони операції є взаємовигідними. Але для їх забезпечення необхідні певні умови. Орендні відносини реалізуються у відповідних формах і передбачають установлений угодами сторін порядок проведення.
Оренда – це користування майном, що залучається для забезпечення підприємницької та іншої діяльності на визначені терміни та за умов виплати установленої плати. Власник об'єкта передає його для використання на певний період суб'єкту діяльності, який має потребу в такому майні та можливості його використовувати. Останній одержує майно на визначений період і застосовує його з метою досягнення запланованих результатів. В умовах ринкової економіки крім орендодавців і орендарів суб'єктами оренди також є посередницькі фірми. Особливими, ускладненими формами оренди є лізинг і концесії. Посередницькими підприємствами можуть бути лізингові компанії, комерційні банки та інші суб'єкти, залучені до проведення орендних операцій.
Використання оренди має певні переваги як для орендодавців, так і орендарів. Орендодавці вирішують проблеми виникнення надлишкового майна або активів, які нераціонально застосовуються. Передавання об'єктів в оренду має за мету підвищення ефективності їх використання, зміцнення співпраці з іншими суб'єктами підприємницької діяльності, забезпечення підтримки майна в належному стані, одержування доходів від його експлуатації. Залучення активів за допомогою оренди з боку орендарів не потребує проведення значних капітальних витрат. При цьому такі процеси не супроводжуються здійсненням емісії цінних паперів або залученням кредитних ресурсів. Важливою перевагою є можливість поступового викупу майна, нерідко за рахунок доходів, що будуть одержані під час його використання.
До орендодавців державного і комунального майна в Україні зараховують: Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва; органи, уповноважені здійснювати управління майном Верховною Радою АР Крим та органами місцевого самоврядування; державні і комунальні підприємства.
Орендарями можуть бути господарські товариства, створені членами трудового колективу підприємства, інші юридичні особи; громадяни України, фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства. Фізична особа може бути орендарем тільки за умови, якщо вона є суб'єктом підприємницької діяльності.
Проведення орендних операцій передбачає чітке визначення її об'єктів. Об'єкт оренди – це майно, яке орендодавець може передати орендарю в користування на певний термін на визначених умовах. Об'єктами оренди є необоротні активи підприємства та земельні ділянки.
В Україні є певні особливості щодо визначення об'єктів оренди державного і комунального майна. Формально до об'єктів оренди належать цілісні майнові комплекси (ЦМК) підприємств і їх структурних підрозділів. ЦМК – це господарський об'єкт, що забезпечує проведення завершеного циклу виробництва продукції. При цьому, оборотні активи та певна частина необоротних активів мають бути викуплені або передані орендарю в кредит. Таким чином в оренду передаються переважно необоротні активи, а оборотні активи підприємства надаються орендарю на умовах, що відрізняються від орендних відносин.
Крім ЦМК об'єктами оренди державного та комунального майна є також нерухоме (будівлі, споруди, приміщення) та інше майно підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Фінансові основи оренди, лізингу і концесій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок