Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Оборотні кошти і їх організація на підприємстві. Сутність і основи організації обігових коштів

Оборотні кошти і їх організація на підприємстві. Сутність і основи організації обігових коштів

Назва:
Оборотні кошти і їх організація на підприємстві. Сутність і основи організації обігових коштів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,84 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему
Оборотні кошти і їх організація на підприємстві. Сутність і основи організації обігових коштів


План
Нормування обігових коштів по допоміжних матеріалам, паливу, тарі і малоцінним швидкозношуваним предметам.
Нормування обігових коштів для утворення запасів готової продукції


1. Нормування обігових коштів по допоміжних матеріалам, паливу, тарі і малоцінним швидкозношуваним предметам.
Норматив обігових коштів по допоміжних матеріалах обчислюється шляхом множення норми на величину одноденної їх витрати по кошторису витрат на виробництво IV кварталу планового року. Норми по видах і групах допоміжних матеріалів і розраховуються в такому ж порядку які по основних матеріалах.
Норматив обігових кошів на паливо встановлюється по всіх видах палива (крім газу) використовуваного як для технологічних так і для господарських потреб підприємства. Величина нормативу обігових коштів по цій статті визначається за методом, що аналогічний методу розрахунку нормативу обігових коштів на сировину, основні матеріали і покупні напівфабрикати.
При визначенні одноденної витрати по статті “Паливо” із кошторису витрат на виробництво необхідно виключити вартість газового палива і додати витрати палива по непромислових господарствах в тих випадках, коли ця витрата не була врахована у кошторисі витрат на основне виробництво.
Норматив обігових коштів по тарі визначається шляхом множення норми вираженої в гривнях на обсяг товарної продукції в оптових цінах підприємства в IV кварталі планового року.
Норматив обчислюється по видах тари: покупна, власного виробництва, разова тара, що надходить із матеріалами і не підлягає поверненню постачальникам поворотна, тарні матеріали, що враховуються по статті “Тара”.
Норматив обчислюється по видах тари: покупна; власного виробництва; разова тара, що надходить із матеріалами, і не підлягає поверненню постачальникам; поворотна; тарні матеріали, що враховуються по статті "Тара".
Норма обігових коштів на тару визначається в гривнях на 1000 грн. товарної продукції шляхом розподіли потреби в обігових коштах на тару в планованому році на товарну продукцію в цінах реалізації.
Наприклад, потреба в обігових коштах на тару обчислена в сумі' 50 тис. грн., а товарна продукція в цінах підприємства за планом 1У кв., на який розраховувалася потреба в обігових коштах, склала 14000 тис. грн. Звідси, норма обігових коштів на тару буде дорівнює 2 грн. 80 коп. на 1000 грн. товарної продукції (50 тис. грн.: 14000).
Норматив на запасні частини для ремонтів машин. устаткування і транспортних коштів визначається з урахуванням їх вартості по початковій оцінці і норми обігових коштів.
На тих підприємствах, де вкладення обігових коштів у запасні частини незначні, а прямий підрахунок перехідних залишків їх скрутний, норматив обігових коштів на запасні частини може бути розрахований укрупненим методом, виходячи з даних про залишки запасних частин для ремонтів і вартості діючого виробничого, силового устаткування і транспортних коштів. Для цього необхідно визначити середньорічні рештки запасних частин за відрахуванням зайвих, непотрібних і тих, що відносяться до бездіяльного устаткування за звітний рік. розрахувати середню вартість діючого виробничого, силового устаткування і транспортних коштів, виходячи з даних про вартість їх на початок і кінець звітного року, а потім визначити розмір запасних частин на 1000 гривень діючого устаткування шляхом розподіли середньорічних фактичних залишків запасних частин на середню вартість виробничого. силового устаткування і транспортних коштів.
Розрахована норма обігових коштів приймається за основу розрахунку нормативу обігових коштів на запасні частини на плановий рік. Норматив обігових коштів на запасні частини в планованому році визначається шляхом множення середньорічної вартості виробничого, силового устаткування і транспортних коштів, передбачених за планом на норму обігових коштів на запасні частини.
Норматив по малоцінним і швидкозношуваним предметах, залежить від складу цієї статті. МШП служать, як правило, менше одного року і відмітна їхня особливість полягає в тому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Оборотні кошти і їх організація на підприємстві. Сутність і основи організації обігових коштів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок