Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансовий ринок

Фінансовий ринок

Назва:
Фінансовий ринок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,44 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Фінансовий ринок
План
1. Економічна сутність, функції, роль фінансового ринку
2. Регулювання фінансового ринку
3. Структура фінансового ринку

Економічна сутність, функції, роль фінансового ринку
Як нами показано у попередніх розділах, для формування фінансових потоків які визначають і регулюють розміри потоків товарів, послуг, виробничих ресурсів, у ринковій економіці існує фінансова система з відповідною інфраструктурою. Фінансова система, виконуючи свої функції, забезпечує переливання коштів від фірм, підприємств, домогосподарств, що мають надлишок коштів, до фірм, підприємств, домогосподарств, що мають дефіцит коштів. Дуже важливими складовими фінансової системи в цьому аспекті є фінансовий ринок та фінансові посередники, які постійно взаємодіють між собою, а також з фірмами, підприємствами, домогосподарствами, що потребують фінансових ресурсів або фінансових послуг. Фінансовий ринок визначає ціну за користування фінансовими ресурсами, а відповідно, і обсяги фінансових ресурсів, які надаються у користування тих, хто їх потребує.
Фінансовий ринок як неодмінний атрибут світової ринкової економіки виник давно, але розвивався повільно і переважно позиціонувався як грошовий ринок. Фінансовий ринок у сучасному його розумінні, з усім набором фінансових інструментів, сформувався лише на початку 60-х років минулого століття, до цього часу часто його активність зводилась до мінімуму подіями Першої світової війни, світової економічної кризи 1929-1933 років, Другої світової війни, повоєнних валютних обмежень тощо.
Регіональна структура сучасного світового фінансового ринку (СФР) та його обсяги показано у таблиці 13.1.
Таблиця 13.1
Регіональна структура СФР у 2003 році, %
Як видно з таблиці, загальний щорічний обсяг операцій на ринку на початку двадцять першого століття перевищував 100 трильйонів доларів США, найбільша частка обсягу ринку припадала на США (43,1 %), країни зони євро (25,5 %) та Японію (17,6 %). Фінансові ринки країн центральної та східної Європи, а також Індії почали розвиватись. Дуже динамічні темпи розвитку демонстрував та й демонструє надалі фінансовий ринок Китаю і, зважаючи на чільне місце Китаю за обсягами виробництва, можна прогнозувати, що китайська складова СФР постійно зростатиме. При цьому більшість дослідників погоджується, що у майбутньому частка Китаю зростатиме за рахунок Японії та країн південно-східної Азії. Вважається також, що в найближчій перспективі особливо динамічно на СФР змінюватимуться обсяги операцій з депозитами та державними цінними паперами, оскільки останні найтісніше пов'язані з національними фінансовими ринками.
В колишньому СРСР, в складі якого була Україна, фінансового ринку як такого не існувало, досить умовно можна вважати, що зародком його була досить обмежена і неефективна банківська система. Це й зрозуміло, оскільки адміністративний тип економіки заперечує ринкове регулювання, а фінансовий ринок стає складовою фінансової системи держави лише в умовах становлення ринкової економіки, коли переважна частина фінансових ресурсів і послуг мобілізується суб'єктами підприємницької діяльності на засадах їх вільної купівлі-продажу.
Теоретичному обґрунтуванню сутності фінансового ринку, оцінці різних сторін функціонування його складових у посткомуністичній економіці країн колишнього СРСР присвячено праці багатьох вітчизняних і зарубіжних економістів, зокрема, М.Д. Алексеєнка, В.В. Бєляєва, Н. Бицької, З.М. Васильченко, М.М. Кириченко, В.В. Коваленко, В.В. Корнєєва, І.О. Лютого, О. Моркової, В.П. Прадуна, Н.С. Рязанцевої, А. Рибальченко, О.Ю.Смолянської, В.М. Шелудько, В.П . Ходаківської. Проте слід зазначити, що на сьогодні не сформувалась одностайна думка щодо економічної сутності фінансового ринку. Більшість тверджень науковців недостатньо враховують останні сучасні тенденції розвитку складових фінансового ринку, змін у законодавчому регулюванні тощо.
Наведемо найбільш відомі визначення фінансового ринку, які переважно формулюються в рамках розподільчої концепції фінансів. Зокрема, Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Фінансовий ринок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок