Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Ціноутворення в міжнародній торгівлі

Ціноутворення в міжнародній торгівлі

Назва:
Ціноутворення в міжнародній торгівлі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,16 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Ціноутворення в міжнародній торгівлі
План
1. Світові ціни і специфіка їх формування
2. Види світових цін та їх характеристика
3. Транспортний фактор ціноутворення у світовій
4. торгівлі
Світові ціни і специфіка їх формування
Світовий ринок — це система економічних відносин між господарюючими суб'єктами різних країн, пов'язаних між собою міжнародним розподілом праці.
Головні параметри світового ринку—пропозиція, попит, ціна, але їх формування має істотні особливості в порівнянні з внутрішнім ринком, тому що національні витрати праці для країн і регіонів різні. Коли товар реалізується на світовому ринку, національні витрати праці окремих країн одержують міжнародне визнання як частка сукупної праці у світовому господарстві (індивідуальні витрати стосовно середньосвітових).
Дія закону вартості у світовому господарстві виражається в тому, що він регулює обмін товару на світовому ринку на основі середньосвітових витрат, а не на основі національно-суспільних необхідних витрат.
На світовому ринку процес ціноутворення має свої особливості, які пов'язані з тим, що учасники міжнародної торгівлі зіштовхуються на ринку з більшою кількістю конкурентів, ніж на внутрішньому. Отже, вони повинні постійно працювати в режимі порівняння своїх витрат виробництва не тільки з внутрішніми ринковими цінами, але й світовими. При цьому світові ціни базуються на національних і є їх модификацією.
Світовий ринок характеризується множинністю цін, що пояснюється дією різних комерційних і торгово-політичних факторів.
Множинність цін — наявність ряду цін на той самий товар або товари однакової якості в одній і тій же сфері обігу на однаковій транспортній базі. Наприклад, ціни за кліринговими угодами, ціни по програмах у рамках державної допомоги тощо.
Світові ціни — це ціни, за якими проводяться великі експортно-імпортні операції, що досить повно характеризують стан світової торгівлі конкретним товаром. Світові ціни характеризуються такими ознаками, що відрізняють їх від внутрішніх цін:
а) регулярність, тобто внутрішні ціни угод носять випадковий, епізодичний характер, що не характерно для світових цін;
б) роз'єднання комерційного характеру, тобто виключаються товарообмінні операції, постачання товарів у рамках державної допомоги тощо, тому що ці угоди передбачають особливі взаємини між партнерами. Ціни в цих умовах можуть істотно відхилятися в то або інший бік від рівня цін окремих угод;
в) відкритість торгово-політичного режиму, тобто світовими цінами можуть бути ціни у межах замкнутих економічних угруповань, тому що ці ціни за рахунок субсидування національних виробників з боку держави можуть бути вищими від цін інших великих постачальників даної продукції на світовому ринку;
г) вільна конвертованість валюти платежу.
Основа світової ціни — внутрішня ціна країни головного експортера товару. Крім того, у світову ціну включають податкові, кредитні та інші пільги і субсидії, мита і збори. Існує різниця у встановленні ціни при імпорті й експорті. При імпорті відбувається «нашарування» на світові ціни:
При експорті відбувається «відшарування» від внутрішніх цін:
Істотна особливість світових цін у тому, що:
а) вони формуються в ринковому середовищі, де вільне переливання факторів виробництва стримується обмеженнями;
б) з посиленням відкритості національних економік норми прибутку країн-учасниць світового ринку усереднюються, що впливає на внутрішні ціни; в) диференціація ціни, тобто рівнобіжне існування ряду світових цін на один товар.
Диференціація викликається:
¦ транспортно-територіальним фактором (сировина20 -25 %, машинобудування 1 — 2 %);
¦ характером торгівельної угоди;
¦ комерційними умовами постачання.
Вимоги, що висуваються до світової ціни:
1. Доступність для будь-якого продавця або покупця в сфері міжнародного обігу товарів.
2. Показовість для світового товарообігу.
Доступність означає, що як світові розглядаються ціни звичайних торгівельних операцій (угод), що характеризуються взаємною не пов'язаністю імпортних і експортних постачань, регулярністю їх здійснення, платежами у вільно конвертованій валюті, умовами вільного (недискримінаційного) торгово-політичного режиму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Ціноутворення в міжнародній торгівлі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок