Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Зміст, функції та форми індосаменту

Зміст, функції та форми індосаменту

Назва:
Зміст, функції та форми індосаменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,85 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Зміст, функції та форми індосаменту
План
1. Функції Індосаменту
2. Форми індосаменту 
3. Література
Зміст індосаменту Як ми вже знаємо, вексель здатний багаторазово (у країнах з ринковою економікою в середньому 80 разів) передаватися від власника до наступної особи шляхом індосування. Особливістю індосування е те, що, з одного боку, за допомогою індосаменту права за векселем передаються від попереднього векселетримача до наступного, а з іншого — той, хто переуступив свої права наступникові, бере на себе слідом за векселедавцем вексельне зобов'язання. Така властивість індосування посилює привабливість багатократно індосованого векселя як надійного виду цінного паперу, що має підвищену обігоздатність, легко приймається в оплату боргу, широко використовується як застава, може погашати інші грошові зобов'язання та мати високу курсову вартість на ринку.
Індосуватися можуть прості векселі й переказні, як оригінали і примірники останніх, так і їхні копії. Право переказу належить будь-кому, хто законно придбав вексель. У процесі індосування беруть участь дві особи: векселетримач і набувач векселя. Першого з них ще називають цедентом векселя, а другого — цесіонарієм.
Індосантом у широкому розумінні може бути будь-яка особа, що поставила свій підпис на векселі. Тому індосантами вважаються всі, хто видав, передав, акцептував вексель або ж приєднав свій підпис до підпису іншої особи. Тим самим індосанти гарантують платіж за векселем у разі неплатежу з боку боржника, а у разі неналежного виконання ним своїх зобов'язань беруть на себе солідарну відповідальність за платіж шляхом регресу. Ця відповідальність зберігає законну силу навіть тоді, коли врешті-решт вексель виявиться недійсним. Індосант також може заборонити новий індосамент. Тоді він не відповідає перед тими наступними за ним особами, на користь яких вексель було передано.
Факт вручення векселя з передавальним написом означає, що індосат реально набув право власності на вексель і може відповідно розпоряджатися ним, а саме:*
утримувати до терміну настання платежу;*
зробити новий Індосамент задля розрахунку з іншим учасником вексельного обігу, передати у заставу, на інкасо чи за іншим дорученням. При цьому передавальний напис до вручення векселя тримачеві вважається відзивним і може бути анульованим.
Кількість індосаментів на векселі необмежена. Здатність векселя передаватися за допомогою індосаменту розширила масштаби його застосування настільки, що вексель із знаряддя переказу коштів перетворився на засіб платежу, а нині — на товар, який купується з метою здійснення ним платежу, а також на сферу короткострокового прибуткового вміщення тимчасово вільних коштів. При цьому високу оборотність має будь-який вексель, навіть той, що виданий без застереження про наказ.
І лише постановка на векселі спеціальної позначки "не наказу" може позбавити вексель оборотності. Водночас вексель, що містить таке застереження, може передаватися у власність наступному кредиторові, але лише на основі цивільного договору про уступку вимоги за допомогою цесії. За цесією право вимоги переходить до наступного кредитора у такому ж обсязі, як і у попереднього. Тобто відбувається лише зміна осіб. Як знаряддя передання вимоги за звичайним цивільним зобов'язанням цесія широко застосовується для передання векселів після & опротестування у неплатежі або після завершення терміну, що встановлений для опротестування векселя.
Право оборотності векселя і його усунення належить векселедавцеві. Зокрема, якщо вексель видано як оборотний фінансовий документ, то він залишається таким аж до його погашення. Тобто жодні застереження, що ставляться на векселі після перелання його першому векселетримачеві, не усувають оборотності документа, а лише знімають відповідальність з того індосанта, який вмістив таке застереження, перед наступним набувачем.
Діє така закономірність: чим більше індосаментів на векселі, тим ширшим стає коло векселе зобов'язаних осіб, масштабнішою їхня гарантія платежу і вищою курсова вартість векселя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Зміст, функції та форми індосаменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок