Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Світові ринки золота

Світові ринки золота

Назва:
Світові ринки золота
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,71 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Світові ринки золота


Економічне значення золота полягає в його використанні протя-гом значного історичного періоду як грошового товару поряд з інши-ми благородними металами, а з кінця XIX ст. — монопольне. Золото служило основою грошової і валютної систем. Однак з часом, у ре-зультаті офіційної демонетизації, золото вийшло з грошового і ва-лютного обігу й осіло в скарбах, а операції з цим благородним мета-лом відбуваються на особливих ринках.
У світі існують спеціальні центри торгівлі золотом, де здійснюється регулярна його купівля-продаж. Це ринки золота.
Золото на ринки поставляється у вигляді стандартних зливків:*
зливки міжнародного зразка в 400 тройських унцій (12,5 кг) з пробою, не менше 995;*
великі зливки з пробами від 900 до 916,6 і вагою в декілька кілограмів;*
малі зливки від 1005 до 990 г.
Об'єктами операцій на ринках золота виступають також золоті монети як старого карбування, так і сучасні ювілейні та сувенірні монети.
Сьогодні функціонує понад 50 ринків золота:*
11 — у Західній Європі (Цюріх, Париж, Лондон, Женева та ін.);*
14 — в Америці, 5 — у США;*
19 — в Азії;*
8 — в Африці.
Провідне місце належить ринкам золота в Лондоні та Цюріху. Залежно від режиму, який надає держава, ринки золота поділя-ються на:*
світовіринки (Лондон, Цюріх, Нью-Йорк, Гонконг, Дубай та ін.);*
внутрішні вільні (Париж, Мілан, Стамбул, Ріо-де-Жанейро);*
місцеві контрольовані (Афіни, Каїр);*
чорні (Бомбей та ін.).
Після Другої світової війни виник вільний ринок золота. У 1961 p. біло організовано Золотий пул, до якого ввійшли США та провідні країни Західної Європи. Мета пулу — підтримувати ціну золота на вільному ринку на офіційномі рівні. Проіснував він до 1968 p.
На зміну Золотому пулу в 70-ті роки прийшли золоті аукціо-ни — продаж золота з публічних торгів. Такі аукціони періодично проводились МВФ, урядами США, Індії, Португалії та ін.
Так, відповідно до Ямайської угоди МВФ з 1976 по 1980 p. провів 45 аукціонів і реалізував 777,6 т золота, США у 1978—1979 pp. на 19 щомісячних аукціонах реалізували 491 т золота на суму 4,1 млрд дол. Індія в 1978 p. провела 7 аукціонів, продавши 6 т золота у офіцій-них резервів з метою боротьби з нелегальним ввозом золота з-за кордону.
Наприкінці 90-х років намітилась тенденція продажу золота цен-тральними банками ряду країн і МВФ з метою поновлення своїх валютних резервів. Лише у 1997 p. 14 центральних банків продали 825 т золота. Так, частковий продаж своїх золотих запасів (від 1/3 до 2/3) здійснили Нідерланди, Бельгія, Австрія, Канада, Австралія. Аргентина реалізувала весь свій золотий запас — 125 т золота.
Загалом, останнім часом центральні банки ряду країн приступи-ли до досить масованого збуту своїх золотих активів. Це пояснюєть-ся тим, що з часом ключова роль у забезпеченні гарантій стабіль-ності національних валют все більше відводиться не золоту, а стабіль-ності й силі власних економік та економік країн-емітентів і поста-чальників резервних валют.
Однак у фінансовому світі продовжує існувати і протилежна тен-денція. Так, віце-президент Швейцарського національного банку Жан-П'єр Рот зазначає, що золото продовжує відігравати роль валютного резерву, особливо під час кризи, й ті, хто очікує від нас масованих продажів золота, будуть дуже розчаровані. Президент Бундесбанку Хане Тимайєр заявив, що банк не збирається продавати свій золотий запас, хоча такі пропозиції на ринку існують.
Простежується тенденція, коли провідні світові країни, особливо емітенти резервних валют, поки що не наважуються реалізувати свої золоті запаси, а деякі країни, що розвиваються, користуючись тимча-совим зниженням цін на світових ринках, активно закуповують благородний метал.
Слід зазначити, що на діяльність світових ринків золота впливає подвійний статус цього металу, який, будучи цінним стратегічним сировинним товаром, одночасно є реальним резервним і фінансо-вим активом.
Централізовані запаси монетарного золота наприкінці XX ст. становили близько 35 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Світові ринки золота

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок